Sparta v boji o titul opět zaváhala a po 26. kolech na Plzeň ztrácí už 5 bodů

Fotbalisté pražské Sparty nestačili ve 26. kole Gambrinus ligy na úřadujícího mistra z Liberce. Na stadionu U Nisy prohráli svěřenci trenéra Lavičky se Slovanem 0:2 a na v tabulce první Plzeň ztrácí už 5 bodů. Do konce ligy zbývají 4 kola.Ve druhém utkání porazil ostravský Baník díky gólům Milana Baroše Příbram 2:0.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec - Sparta Praha 4. května v Liberci. Dzon Delarge z Liberce (uprostřed) a Vlastimil Vidlička (vpravo) a Lukáš Vácha (vlevo) ze Sparty | Zdroj: ČTK

Liberec svého soupeře dlouho přehrávali lepším pohybem i nasazením. Na měkkém terénu se dostali do vedení už v 8. minutě zásluhou Rabušice, který měl ještě do přestávky další dvě nadějné šance na vstřelení gólu.

Sparťanům se začalo více dařit až po nástupu do druhé půle. Dobré příležitosti měli Janošík a Krejčí, ale poté, co v 68. minutě neposoudil rozhodčí Zelinka zákrok na hostujícího Bednáře před šestnáctkou jako nedovolený, dostali z následného protiútoku od Štajnera druhý gól.

00:00 / 00:00

Rozhovor s někdejším hráčem Sparty a od zimy posilou Liberce Radoslavem Kováčem

Baník Ostrava udělal důležitý krok k záchraně, když se po výhře nad Příbramí posunul v neúplné tabulce na desáté místo s pětibodovým náskokem na sestupové příčky. Tři body domácím zařídil dvěma trefami Milan Baroš.

Příbram nevyzrála na výborného brankáře Baníku Michala Bártu a po druhé prohře pod trenérem Františkem Strakou je třináctá.

26. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sparta Praha 2:0 (1:0)
Branky: 8. Rabušic, 66. Štajner. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Jiřík. ŽK: Pavelka, Rybalka, Delarge, Kováč, Kušnír - Hybš, Jarošík, Bednář, Vidlička. Diváci: 9215.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek - Šural, Pavelka, Rybalka (90. Janů), Delarge (63. Coufal) - Štajner - Rabušic (84. Mustapha). Trenér: Šilhavý
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Hybš (69. Kweuke) - Kadlec (86. Kadeřábek), Matějovský (60. Bednář), Vácha, Hušbauer, Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 36. a 56. Baroš. Rozhodčí: Ardeleánu - Filípek, J. Paták. ŽK: Baroš - Mišůn. Diváci: 4470.

Ostrava: Bárta - Stožický, Vomáčka, Kaprálik, Stronati - Fantiš (82. Kraut), Droppa, Lukeš, Milosavljev - Baroš (89. Baránek), Staško (65. Soukup). Trenér: Pulpit
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško (46. Krbeček) - Koukal (60. Šlapák), Tarczal, Mašán (78. Trapp), Pilík - Střihavka, Wágner. Trenér: Straka

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít