Sparta v závěru urvala výhru proti Jablonci. Plzeň si snadno poradila s Příbramí

Nedělní program 20. kola fotbalové Synot ligy odstartovala tři utkání, která přinesla jeden překvapivý výsledek. Utkání druhé Sparty se sedmým Jabloncem skončilo výhrou domácích, zatímco výhry se nedočkal favorizovaný Liberec, který si rozdělil body se Slováckem. Z domácích týmů pak nevyhrál ani Baník, který před vlastními diváky nestačil na Duklu. Ve večerním zápase pak Plzeň přejela Příbram v poměru 4:0, díky čemuž si upevnila první pozici v tabulce.

Gól Davida Lafaty pomohl Spartě k cenné remíze

Gól Davida Lafaty pomohl Spartě k cenné remíze | Zdroj: Reuters

Letenští doma nastoupili v nejsilnější možné sestavě i s kapitánem Davidem Lafatou, který vstřelil svému bývalému týmu svůj 170. ligový gól, když ve 39. minutě prostřelil jabloneckou skrumáž a vyrovnal na 1:1. Jablonec totiž na Letné od 10. minuty vedl po gólu Greguše.

Už se zdálo, že zápas dospěje k remíze, ale Sparta nakonec nečekanou domácí ztrátu nepřipustila, když v 90. minutě o vítězství pražského týmu rozhodl Lukáš Vácha.

Souběžně se zápasem Sparty byla na programu další dvě utkání. Liberec hrál se Slováckem, které hrálo od 76. minuty bez vyloučeného Šimka. Slovan však přesilovku nevyužil a se Slováckem uhrál pouze bezbrankovou remízu.

Výhru 2:1 urvala Dulka, která porazila Baník na jeho půdě. Domácí sice měli lepší vstup do utkání, když po gólu Hrubého vedli. Pražané však zápas otočili ještě před přestávkou a po poločase již větší drama nepřipustili, takže si z Ostravy odvezli tři body.

V podvečerním zápase svůj náskok na čele potvrdila plzeňská Viktoria, která proti Příbrami natáhla svou sérii osmi výher v řadě. Na vítězství 4:0 lídra tabulky se podíleli čtyři střelci - Rajtoral, Ďuriš, Kovařík a Hořava. Výsledek přitom mohl být ještě vyšší, kdyby Ďuriš proměnil v 56. minutě nařízenou penaltu.

Výsledky nedělních zápasů Synot ligy:

Sparta Praha - FK Jablonec 2:1 (1:1)
Branky: 39. Lafata, 90. Vácha - 10. Greguš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Caletka. ŽK: Vácha, Zahustel - Rossi, Pernica, Masopust, Greguš, Wágner. Diváci: 8935.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Pilný. ŽK: Bakoš - Daníček, Šimko, Biolek, Koné. ČK: 76. Šimko. Diváci: 3318.

Baník Ostrava - Dukla Praha 1:2 (1:2)
Branky: 17. Hrubý - 26. Vrzal, 43. Berger. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Hájek. ŽK: Vraštil, Lásik - Štetina, Vrzal, Breznaník, Daniel Tetour, Vašíček. Diváci: 5339.

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)
Branky: 8. Rajtoral, 47. Ďuriš, 51. Kovařík, 70. Hořava. Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Hock. ŽK: Chaluš, Šabala, Rezek (všichni Příbram). Diváci: 9833.

Vojtěch Man, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít