Sparta ve druhém poločase otočila zápas s Příbramí a vyhrála 2:1

Fotbalisté Sparty v dnešní dohrávce 24. kola fotbalové Synot ligy hostlili na Letné Příbram. Domácím šlo o hodně, protože pokud chtěli ještě pomýšlet na titul, potřebovali bodovat naplno. To se jim nakonec podařilo, i když se rozhodně nejednalo o hladké vítězství proti outsiderovi. První poločas totiž výsledkově lépe vyšel Příbrami, která po gólu Šabaly ze třetí minuty vedla 1:0. Ve druhé půli však Sparta po brankách Dočkala a Lafaty zápas otočila a připsala si tři body za výhru 2:1.

Příbramský Rezek v souboji s Matějovským ze Sparty

Příbramský Rezek v souboji s Matějovským ze Sparty | Zdroj: ČTK

Pražané zažili na úvod zápasu malé dejavu z nedávného duelu s Villarrealem, když opět ve třetí minutě lacině inkasovali. I tentokrát chyboval gólman Bičík, který nechytil dalekonosnou střelu Šabaly.

Zbytek poločasu již proběhl podle očekávání, nicméně Sparta se vyrovnání nedočkala. Šancí přitom měla hned několik, především pak zásluhou kapitána Lafaty. Žádný z jeho pokusů však gólem neskončil.

Také ve druhé půli měla více ze hry Sparta. Její převaha vyústila gólem Dočkala, kterého v 66. minutě našel Lafata a záložník Sparty levačkou překonal gólmana Hrušku.

Bojíme se, že zápasy Slavie budou bez atmosféry, říkají fanoušci k plánované přestavbě Edenu

Posléze se připomněl i útok Příbrami, který díky Bednářovi dokonce podruhé překonal brankáře Bičíka. Oslavy Středočechů ale rychle zarazil praporek pomezního rozhodčího, který hlásil ofsajd.

V 86. minutě se pak Sparta dostala do vedení poté, co Konaté perfektním pasem našel v pokutovém území Lafatu, který se tentokrát nemýlil a zajistil svému týmu tři body.

Sparta nyní na vedoucí Plzeň ztrácí 9 bodů s tím, že má ještě jedno utkání k dobru. Příbram po další porážce zůstává na 14. příčce.

24. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FK Příbram 2:1 (0:1)
Branky: 66. Dočkal, 86. Lafata - 3. Šabala. Rozhodčí: Proske - Hájek, Kříž. ŽK: Costa - Štípek, Šabala, Zápotočný. Diváci: 7204.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít