Sparta zahájila předkolo LM výborně, Liepaji nedala šanci

Fotbalisté pražské Sparty ovládli suverénně svůj úvodní zápas 2. předkola Ligy mistrů v lotyšské Liepaji. Domácí tým porazili zásluhou dvou branek Bonyho Wilfrieda a jedné Václava Kadlece 3:0. Odveta se hraje v Praze příští středu 21. července.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Metalurg Liepaja - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Domácí Metalurg vstoupil do zápasu sice aktivně, už ve 4. minutě protáhla Blažka střela Kavaliauskase, první gól si ale připsala Sparta.

Ve 37. minutě vysunul Kadlece ideálně Žofčák, sparťanský mladík zachoval chladnou hlavu a odrazem o pravou tyč brány Spoleho poslal Pražany do vedení.

Také po poločase byli hosté nebezpečnějším týmem. Nejdříve v 51. minutě pohlednou akci Sparty zakončil Bony Wilfried.

O sedm minut později si navíc útočník z Pobřežní slonoviny přilepil míč Jabulani znovu na kopačku a své sólo zakončil střelou do prázdné branky.

Sparta zvítězila v Liepaji 3:0 a do domácí odvety si tak vybudovala luxusní náskok.

Branky: 51. a 58. Wilfried, 37. Kadlec. Rozhodčí: Eisner - Strasser, Hübler (všichni Rak.). ŽK: Rafalskis, Klava. Diváci: 2750.

Liepaja: Spole - Kirhners (54. Aleksejevs), Klava, Puljiz, Surnins - Kalns, Rafalskis (69. Golovins), Tamošauskas, Kavaliauskas - Grebis, Rakels. Trenér: Abramczik.

Sparta: Blažek - Hoheneder, Brabec, Řepka, Kladrubský - Kucka (75. Jeslínek) - Sionko, Matějovský, Žofčák (65. Vacek), Kadlec - Wilfried (83. Lačný). Trenér: Chovanec.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít