Sparta zahájila přípravu na sezonu pod vedením 'nového' kouče Lavičky

Vítejte zpět! I tímto pozdravem dnes dopoledne mohli fotbalisté Sparty přivítat v tréninkovém centru na Strahově trenéra Vítězslava Lavičku. Ten se vrátil k týmu z Letné po čtyřech letech a právě dnes zahájil s týmem přípravu na nadcházející sezonu, ve které má splnit velká očekávání vedení sparťanského klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Vítězslav Lavička (uprostřed) při zahájení letní přípravy fotbalistů Sparty, která začala 13. června v Praze | Zdroj: ČTK

Dva roky trápení a zmaru má za sebou pražská Sparta, která ani letos nedosáhla na zisk mistrovského titulu či alespoň vítězství v domácím poháru. Před sezonou následující je tak hodně prostoru k tomu, kde se zlepšovat a vědomi jsou si toho i samotní hráči.

„Chceme napravit loňský rok, a jakým způsobem to bude, se ještě uvidí. Řekl bych, že to není o trenérovi, ale spíš o nás. My jsme to zpackali na hřišti a my to musíme zvednout,“ hlásí odhodlaně za celý tým jeho kapitán Marek Matějovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Jurman byl na prvním tréninku Sparty pod novým koučem Vítězslavem Lavičkou

Až na Krejčího, Kweukeho a Kušníra, kteří se k týmu připojí dodatečně, se přitom novému kouči hlásil kompletní kádr. Nechyběla v něm ani zatím jediná výrazná letenská posila explzeňský gólman Marek Čech, který ve Spartě podepsal smlouvu na jeden rok.

„Neznám brankáře, který by nechtěl chytat, takže se určitě budu snažit stát se jedničkou. Na druhé straně sestavu určuje trenér a tím je to dané. Pro mě je to určitě výzva a jsem rád, že jsem tady,“ mne si ruce spokojeností Marek Čech, jemuž boj v přípravě s Tomášem Vaclíkem o post sparťanské jedničky momentálně ztěžuje drobné zranění prstu na ruce.

Sparta se přitom před novou sezonou rozhodla pokračovat v nastoleném trendu zapracování mladých hráčů do základní sestavy. Tomu odpovídá i fakt, že se v ligové pauze už rozloučila s velezkušenou dvojicí Erich Brabec, Libor Sionko.

Brankář Marek Čech se jako nová posila zúčastnil zahájení letní přípravy fotbalistů Sparty | Foto: ČTK/AP

„Mně osobně budou prostě chybět a to jak v kabině, tak na hřišti. Myslím si, že tu odvedli dobrou práci. Nicméně tohle není má starost a teď to bude na těch lidech, kteří jsou tady, tedy na klucích, kteří musí zabojovat a pomoct Spartě,“ ukazuje kapitán Matějovský prstem na celou řadu mladých hráčů, kteří se v létě vrátili především ze svých hostování zpět do Sparty.

Ve finále i na jejich výkonnosti bude záviset, zda si Sparta, nyní už v čele s trenérem Lavičkou, napraví v posledních letech dost pošramocenou pověst. Příliš času na přípravu v tomto ohledu přitom Letenští nemají. Do druhého předkola Evropské ligy totiž zasáhnou už 19. července.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme