Sparta zdolala Jablonec a zatím neztratila ani bod

Fotbalisté Sparty mají i po 2. kole Gambrinus ligy plný počet bodů. Pražský tým porazil v domácím prostředí Jablonec 2:1 a v tabulce se opět dotáhl špici. Tam jsou další tři celky, které také vyhrály oba duely v novém ročníku nejvyšší soutěže - Hradec Králové, Příbram a Bohemians 1905.

Útočník Sparty Leonard Kweuke se blýskl hattrickem

Útočník Sparty Leonard Kweuke se blýskl hattrickem | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - Baumit Jablonec 2:1 (2:1)

Sparťané vstoupili do zápasu v duchu svých výtečných výkonů v úvodu sezóny a hned v 1. a 2. minutě měl Kweuke gólové šance, které ale neproměnil. Do třetice už to vyšlo. Domácí kanonýr se prosadil v 11. minutě po skvělém centru Sionka.

Po půl hodině utkání pro změnu Kweuke nesáhl do Sionkovy přihrávky, která mířila na lépe postaveného Matějovského. Sparťanský kapitán tak mohl přesnou střelou z hranice velkého pokutového území zvýšit na 2:0.

Letenští byli lepší a měli i další šance, jenže vyhrát nemuseli. Jablonecký Lafata totiž ve 34. minutě hlavou snížil a v závěru byl dokonce blízko vyrovnání.

Branky: 11. Kweuke, 30. Matějovský - 34. Lafata. Rozhodčí: Královec - Gallo, Marek. ŽK: Hušek - Loučka, Lafata, Beneš. Diváci: 9913.

Sparta: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Řepka, Pamič - Hušek - Sionko (86. Kadlec), Matějovský, Vacek, Juhar (67. Podaný) - Kweuke. Trenér: Chovanec.
Jablonec: Špit - Štochl, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (79. Třešňák), Loučka, Vaněk, Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít