Sparta zdolala Ostravu 2:0, ale opět neoslnila

Fotbalisté Sparty porazili v předehrávce 21. kola Gambrinus ligy Baník Ostrava 2:0. O góly vedoucího týmu soutěže se postarali Přikryl a Kweuke. Hosté zůstávají v tabulce na předposledním místě.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Dvanáct a půl tisíce diváků mělo po první půli plné právo na všech 22 hráčů na hřišti pískat, na každé straně po jednom náznaku šance, ale jinak předváděl první tým tabulky stejnou nudu jako poslední.

Po změně stran se ostravský Fantiš dostal do šance, ale namířil jen do brankáře Vaclíka. Na druhé straně se Sparta poté usadila před hostujícím gólmanem, ale gól dal až Přikryl, který dorazil střelu Krejčího. Hostům navíc hodně uškodilo zranění kapitána Václava Svěrkoše, který musel v 65. minutě střídat.

Záložník Sparty Ladislav Krejčí byl hlavní postavou druhého gólu Sparty, když prokličkoval ostravskou obranou a jeho centrovaný míč po několika tečích trefil holeň Kweukeho, od které se odkutálel za čáru.

Letenský tým a favorit boje o titul výkonem opět neoslnil, i přesto ale stále drží momentálně šestibodový náskok na Liberec, který mohou Severočeši po utkání v Olomouci opět smrsknout na tři body.

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 58. Přikryl, 79. Kweuke. Rozhodčí: Franěk - Večeřa, Nádvorník. ŽK: Cverna, Kukec, Poliaček (všichni Ostrava). Diváci: 12.618.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít