Sparta zdolala Žižkov a drží náskok v čele tabulky

Vítězství 4:1 vybojovali v dohrávce šestého kola Gambrinus ligy fotbalisté pražské Sparty. Díky tomu zůstávají i nadále na prvním místě bez ztráty bodu, naopak Žižkov je se čtyřmi body třináctý.

Jiří Jarošík přestupuje do Sparty

Jiří Jarošík přestupuje do Sparty | Foto: Michal Jurman

Sparta Praha - Viktoria Žižkov 4:1 (2:0)

Žižkov nepřijel na Letnou s velkými ofenzivními plány, ale jejich sny se mohly vyplnit už ve čtvrté minutě, kdy po chybě Jarošíka utíkal sám na Švengera Bořil, ale zbytečnou kličkou akci zkazil.

Z mírného tlaku Sparty padly ještě do poločasu dva góly. Nejprve Jarošík přiťukl míč Marešovi, který trefil ranou k tyči. A poté Jarošík přesně hlavičkoval mimo Vaclíkův dosah.

Ve druhé půli byli domácí aktivnější, jenže gól dříve dostali. Švenger centr z pravé strany jen vyrazil, a i když směřovala dorážka Čermáka doprostřed branky, tak ji jeden z bránících hráčů tečoval nechytatelně k tyči.

Ale poté se předvedl mladík Hušbauer. Zpoza pokutového území napálil míč krásnou ranou o břevno do sítě a v nastaveném čase pojistil vítězství bombou doprostřed brány z penalty Juhar.

Branky: 37. Mareš, 45.+1 Jarošík, 89. Hušbauer, 90.+2 Juhar z pen. - 81. Čermák. Rozhodčí: Příhoda - Gallo, Chytil. ŽK: Štastný, Nestorovski, Starý (všichni Žižkov). Diváci: 10.601.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít