Sparta znovu přenechává titul Plzni. I 2. místo je důležité, říká Ščasný

Fotbalová Sparta získala v samostatné české éře 12 ligových titulů, jenže na ten 13. už teď jenom sotva dosáhne. Klub se slavnou minulostí a největším rozpočtem dlouhodobě nestačí na svého největšího sportovního rivala z Plzně, kterému zřejmě už potřetí za posledních pět ročníků uvolní mistrovský trůn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty sice po zápase svým fanouškům poděkovali, ti ale neměli velkou radost | Zdroj: ČTK

„Hrozně mě to mrzí, ale musíme uhrát druhé místo a soustředit se na jiné cíle. Ano, druhé místo je důležité,“ zdůrazňuje nedávno povolaný kouč Sparty Zdeněk Ščasný.

Muselo by se toho stát hodně výjimečného, aby si ještě fotbalisté Plzně - úspěšní i v posledním vzájemném utkání na Letné - nechali utéct ligový titul, a pokud mistrovský pohár opravdu získají, bude to pro pražskou Spartu jedna z nejhorších pětiletek v samostatné české éře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad hrou i fungováním Sparty se zamyslel reportér ČRo Jaroslav Plašil

Od roku 2011 včetně získali Letenští nejcennější domácí trofej pouze jednou, vloni, jinak pokaždé jenom smutně přihlíželi korunovaci jiných šampionů.

Druhé místo je pro tým z Letné povinností kvůli startu v kvalifikaci o Ligu mistrů. Jenže, z něj vede k evropským milionům o poznání složitější cesta než z toho prvního.

Sparťané tak dost pravděpodobně nesplní ani jeden z hlavních sportovních cílů aktuální sezony a někteří fanoušci už si delší dobu kladou otázku, co dělají u konkurence v posledních letech lépe.

Leckdo už v této souvislosti poukázal na dlouhodobou přízeň rozhodčích, jen málokdo ale na rozdílnou práci klubového managementu, činnost sportovního úseku a s tím související systém vyhledávání posil.

„Některé skupiny jsou spolu navázané. Kluby platí skauty, ti doporučí hráče a mají tendenci ho přivést. Ale nakonec přijde agent a nabere tam úplně jiné,“ říkal bez konkrétních jmen Petr Masek, vyhledávač talentů ze severní Moravy, který své životní zkušenosti sbíral i na Letné.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme