Sparťan Blažek k vedoucí Plzni: Zajíci se počítají až po honu!

Fotbalová Gambrinus liga je přesně v polovině. Z patnáctého kola nejvyšší soutěže zbývá odehrát už jen jedno utkání mezi úřadujícím šampiónem a nováčkem. Sparťané budou v zápase proti Ústí nad Labem stahovat náskok suverénní Plzně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Typický obrázek z utkání Zbrojovka Brno - Sparta Praha, který se celkem pětkrát opakoval. | Foto: Tomáš Adamec

I kdyby dnes v podvečer sparťané nasázeli svému soupeři deset gólů, nic to nemění na tom, že se budou v polovině soutěže dívat na vedoucí Plzeň s významným devítibodovým odstupem. Ale některá mínění by mohli korigovat.

Takhle už několik týdnů musí téměř neustále poslouchat o tom, že právě Západočeši hrají ten nejbáječnější fotbal v Gambrinus lize. „Oni hrají dobře, prostě mají formu dneska. A já na to nemohu nic říct,“ přitakává Bony Wilfried.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparťan Blažek k vedoucí Plzni: Zající se počítají až po honu!

Robustní útočník se v posledních měsících nelepší jen v češtině. Až se zdá stále pravděpodobnější, že už bude jarní boj o titul v Gambrinus lize sledovat na dálku, coby hráč jiné evropské nejvyšší soutěže. Ale zatím je to tak, že náskok Plzně zajímá hráče z Pobřeží Slonoviny z pohledu úřadujícího českého mistra a nepovažuje ho za rozhodující. „Jo, liga je ještě dlouho.“

Ani gólman Sparty Jaromír Blažek ještě nepřiklání ztrátě v tabulce zásadní význam. „Já jsem zastáncem toho, že se zajíci počítají až po honu. Takže počkáme si na třicáté kolo. Já bych byl jenom rád, aby je předčasně pasovali na mistry.“

Jaromír Blažek už jednou na podzim z velké části v nadsázce prohlásil, že nejhezčí fotbal produkují právě jeho spoluhráči, to když zrovna slavně zvítězili v Brně 5:0. Ale při pohledu na výsledky Sparty, výrazných výher, při kterých by fotbalisté zároveň bavili fanoušky v ochozech, zase tolik není.

Nakonec dokazuje to i počet 21 vstřelených branek. Jen pro připomenutí, vedoucí Viktoriáni jich zatím nastříleli přesně dvakrát tolik, 42, a třeba zrovna Ústí, které dnes přijede na Letnou, jich doma nasázeli 7.

Koneckonců i to může být měřítko pro porovnání atraktivity hry Plzně a Sparty. Vždyť proti komu jinému, než proti klubu s desetinovým rozpočtem, by měl ten letenský podobnou estrádu předvést.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme