Sparťan Kadlec dvěma góly sestřelil v lize Olomouc, Liberec vyhrál v Ostravě

Fotbalisté Sparty Praha porazili podruhé ve čtyřech dnech olomouckou Sigmu na Andrově stadionu. Po výsledku 4:2 v Poháru České pošty vyhráli svěřenci trenéra Lavičky tentokrát 3:0. Dvěma góly se o to postaral především Václav Kadlec. Vítězství 1:0 v Ostravě nad domácím Baníkem zajistil mistrovskému Liberci jedinou brankou Delarge.

Útočník Sparty Václav Kadlec (vzadu) vstřelil dvě branky. Na snímku v souboji s olomouckým obráncem Michalem Vepřekem | Zdroj: ČTK

V úvodu utkání v Olomouci se snažili oba týmy o útočnou a aktivní hru. Ovšem postupně Sigmu Pražané přitlačili a nastřelili břevno a tyčku. Až v 29. minutě se z levé strany prosadil Krejčí, jehož centrovaný míč skončil za překvapeným gólmanen.

Po změně stran už se hrálo prakticky na jednu bránu a to tu, kterou střežil olomoucký Zlámal. Ten pak ještě dvakrát kapituloval. V 51. minutě po útoku z pravé strany Hušbauer přesnou přihrávkou vybídl volného Kadlece, který pohodlně poslal míč do sítě.

00:00 / 00:00

Rozhovor s aktéry utkání. Nejprve odpovídal Sparťan Krejčí a poté olomoucký brankář Zlámal

Přetížená domácí obrana chybovala a v 62. minutě našel Lafata neobsazeného Kadlece, který prokázal opět svoji střeleckou pohotovost. Pražané se vyhoupli do čela tabulky o tři body před Plzeň, která má však k dobru nedělní zápas s Teplicemi.

Liberec se už v šesté minutě šťastným způsobem dostal v Ostravě do vedení. Pavelka ve snaze najít centrem z levé strany spoluhráče ve vápně trefil Delarge, od něhož se míč odrazil do sítě. Ofenzivní hráč z Konga dal gól ve třetím soutěžním duelu za sebou.

Baník vedle bodů přišel na Bazalech i o útočníka Milana Baroše, který už v 18. minutě odkulhal ze hřiště kvůli poraněnému lýtku. Přesnou diagnózu ale určí až pondělní vyšetření magnetickou rezonancí. Slovan se v neúplné tabulce posunul na páté místo, Ostrava zůstává dvanáctá, ale má zápas k dobru.

22. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:3 (0:1)
Branky: 51. a 62. Kadlec. 29. Krejčí. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Peřina. ŽK: Schulmeister, Hořava, Doležal, Houskal - Vidlička, Vácha. Diváci: 7798.
Olomouc: Zlámal - Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava (73. Houska) - Schulmeister (70. Varadi), Doležal, Navrátil (85. Petr). Trenér: Pivarník.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Holek (87. Polom), Hybš - Vácha - Kadlec, Matějovský (71. Čermák), Hušbauer, Krejčí - Lafata (81. Bednář). Trenér: Lavička

Baník Ostrava - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 6. Delarge. Rozhodčí: Adam - Filípek, Vlasjuk. ŽK: Hable, Droppa - Fleišman, Rabušic, Sackey. Diváci: 6570.
Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach (69. Stožický) - Fantiš, Hable (60. Milosavljev), Droppa, Kukec - Baroš (18. Kraut), Staško. Trenér: Pulpit
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Pavelka, Sackey (62. Šural) - Rybalka, Štajner (89. Coufal), Delarge - Rabušic (77. Frýdek). Trenér: Šilhavý

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít