Sparťané porazili s přehledem Mladou Boleslav a přiblížili se Plzni

Už jen dva body dělí na čele Gambrinus ligy druhou Spartu a první Plzeň. Po sobotní prohře Západočechů se Slavií dnes letenští přehráli Mladou Boleslav 4:0 a 3 kola před koncem sezony se situace zdramatizovala.

Autor hattricku David Lafata

Autor hattricku David Lafata | Zdroj: ČTK

Sparta vypadla v týdnu v semifinále poháru s Mladou Boleslaví a na Letné se domácí snažili o reparát. Začátek zápasu ale konečnému výsledku vůbec nenasvědčoval. Nervózní Pražany ale na konci prvního poločasu uklidnil svým gólem David Lafata.

V 62. minutě pak další gól přidal Jiří Jarošík, kterého ještě dvakrát napodobil Lafata, který tak v utkání zkompletoval hattrick a velkou měrou se podílel na vysokém vítězství Sparty nad Mladou Boleslaví 4:0.

V dalším nedělním utkání remizovali fotbalisté Jablonce s nováčkem z Jihlavy na svém hřišti 1:1. Skóre otevřel na začátku druhé půle Jungr, ale už za 3 minuty srovnal domácí Hubník. Severočeši tak přišli v boji o třetí místo v tabulce o 2 body a jsou pátí. Vysočina, která uhrála v sezoně už 14 nerozhodný výsledek, je devátá.