Sparťané si chtějí postupem do EL připomenout i 20. výročí úmrtí legendárního Václava Ježka

Ve fotbalové Spartě působilo mnoho lidí, kteří se výrazně zapsali do historie českého fotbalu. Patřil k nim také trenér Václav Ježek. S pražským týmem vyhrál šest ligových titulů a s československou reprezentací slavil triumf na Euru 1976. Dnes uplynulo přesně 20 let od jeho úmrtí a připomenout si toto výročí chtějí i sparťané postupem do Evropské ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink sparťanů před domácím duelem se švýcarským Thunem | Foto: Filip Jandourek

„Byť prošel zahraničím, tak patří ke Spartě. Jeho odkaz tady určitě je, protože jsou hráči, kteří jsou legendy a on jako trenér patří k legendám Sparty,“ říká současný trenér Sparty Zdeněk Ščasný, který pod Václavem Ježkem hrál a vděčí mu i za to, že se sám dostal ke koučování.

„On byl vlastně ten, kdo mě navedl, abych začal studovat Fakultu tělesné výchovy. On mi v té době radil, abych si začal evidovat jeho tréninky a tak dál,“ vypočítává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přesně před 20 lety zemřel legendární trenér Václav Ježek. Se Spartou získal 6 ligových titulů. Výročí si chtějí připomenout i fotbalisté Sparty postupem do EL

„Mě naprosto fascinoval jako trenér, jako psycholog, přišel v té době s novými metodami. Takže já o něm mohu mluvit v největších superlativech,“ vzpomíná Ščasný s úctou na muže, který vyhrál anketu o nejlepšího českého trenéra 20. století.

Navenek působil Václav Ježek jako klidný muž, i on ale uměl na hráče přitvrdit. A to dělá i energický Zdeněk Ščasný.

„Byl podobný, dokázal řádit v kabině. Pamatuji si na jeden zápas, kdy jsme po třech kolech vedli ligu, vyhráli jsme všechny zápasy, pak jsme jednou prohráli v Brně, kde jsme dostali asi tři góly a on nás nechal stát v průtrži mračen, hodnotil a řval na nás. Ale byl to ohromný psycholog,“ popisuje kouč Sparty.

Ščasný věří, že on teď kvalitně připravil současné sparťanské fotbalisty na večerní odvetu závěrečné části kvalifikace Evropské ligy ve švýcarském Thunu, do které jde pražský tým s náskokem 3:1.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme