Sparťané v Liberci trnuli, pak nad remízou téměř jásali

Fotbalisté Sparty by za normálních okolností nad remízou z Liberce asi nejásali. Jenže v devětadvacátém kole doma nezvítězila ani druhá Ostrava, takže jsou Letenští stále nejblíže titulu.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: Jan Rosenauer

V době, kdy fanoušci Sparty po zápase provolávali slávu trenérovi Jozefu Chovancovi, bylo už Liboru Sionkovi podstatně veseleji, než nějakých pár minut předtím. To seděl po vystřídání na lavičce a věděl, že jeho tým v Liberci ztratí body a dost možná i titul.

,,Poslední minuty na lavičce jsem věděl stav z Ostravy, takže to byl hrozný pocit. V ten moment jsem si říkal, že když budou mít 3 body, tak získat titul bude hodně těžké,“ nebylo veselo Sionkovi.

00:00 / 00:00

Jenže sotva rozhodčí Pavel Královec ukončil zápas, dostal stejně jako diváci v hledišti zprávu, že Baník v duelu s Mladou Boleslaví své vedení ztratil. Takže se v mistrovských počtech vůbec nic nezměnilo.

,,Pořád to máme ve svých rukou,“ ví Sionko. Což jinými slovy znamená porazit Teplice a poté oslavit ligový titul

.Poslední kolo, výhra a pak jdem oslavovat titul,“ má jasno Juraj Kucka, který dvakrát odpověděl na vedení Liberce a Spartu pod Ještědem zachránil.

Sporné vyrovnání

I když druhé vyrovnávací brance předcházelo současné hraní na zemi i rukou letenského útočníka Bonyho Wilfrieda.

,,Já to viděl z lavičky,neviděl jsem opakované záběry, nechci to komentovat,“ říkal sparťanský útočník Libor Sionko, narozdíl od některých libereckých hráčů.

,,Já jsem ticho, všichni to viděli. Každý ať si udělá obrázek sám,“ nechtěl se vyjadřovat brankář Zbyněk Hauzr, který tak možná přišel o nálepku muže, který Spartě sebral titul.

V 66. minutě totiž chytil penaltu Ondřeji Kušnírovi, před kterou pro změnu rozhodčí Pavel Královec ruku Lovreho Vulina v pokutovém území viděl.

,,Nad tím jsem se zamýšlel už při zápase. Míč se odrazil od země, Vulinovi se to odrazilo o ruku, šlo to ven z šestnáctky, ale rozhodčí to pískl. Narozdíl od zápasu v Olomouci, kdy jsem vystřelil, na brankové čáře to zastavil hráč rukou a penalta to nebyla,“ poukázal na rozdílné posuzování zákroků v zápasech liberecký útočník Jan Nezmar, který měl ale i přes ztrátu vítězství z jedné věci radost.

Kladno sestupuje

,,Jsem rád, že jsme doma odehráli takový zápas. Myslel jsem si, že Ostrava si poradí s Mladou Boleslaví, ale je vidět, že každý chce vyhrát a napravit výsledkové nezdary.“

Ale vyprávějte to třeba fanouškům Teplic, kteří možná spoléhali, že něco podobného předvedou i Slávisté v souboji s Jabloncem, který si z Edenu odvezl výhru 3:0, skoro jistotu třetí příčky, a určitou naději ještě získat v posledním kole mistrovský titul.

Jasno už mají v Kladně, které je po remíze ve vršovickém Ďolíčku a současné výhře Slovácka nad Příbramí po střížkovských Bohemians druhým sestupujícím.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít