Sparťané zažívali po Chelsea obrovské zklamání, trenér Lavička chválil hru svého týmu

Fotbalisté Sparty by možná neuvěřili, jak blízko může být od pocitů euforie k naprosté frustraci. Kdyby si to sami nevyzkoušeli! Zdálo se to jako utopie, ale český vicemistr měl na lopatě posledního vítěze Ligy mistrů.

Brankář Chelsea Petr Čech po utkání diskutuje s trenérem Sparty Vítězslavem Lavičkou | Zdroj: ČTK

Sparta dlouho vedla v Londýně nad Chelsea 1:0 a měla blizoučko k prodloužení, nebo dokonce ke druhé brance a postupu do osmifinále Evropské ligy.

Jenže v posledních sekundách základní hrací doby inkasovala a naděje na prvotřídní senzaci rázem vyhasla.

Návštěvníci z Prahy si na Stamford Bridge na 90 minut pronajali tribuny i trávník, zimní nákup za 20 milionů korun David Lafata v 17. minutě stav dvojzápasu vyrovnal, ale nakonec měl z jedné z nejcennějších tref kariéry pramalou radost.

„Obrovské zklamání, protože si myslím, že za ten výkon se nemusíme vůbec stydět. Bohužel to takhle trefil,“ litoval Lafata. Ránu do vazu zasadil Pražanům střídající Belgičan Hazard z posledního útoku základní hrací doby a vrátil tím sparťany z krásného snu do reality.

00:00 / 00:00

Sparťané zažívali po Chelsea obrovské zklamání, trenér Lavička chválil hru

„Je to jako, když dítěti seberou hračku – zlé, hodně kruté. Někteří kluci, třeba Tomáš Vaclík, vysypali slzy a měli na krajíčku. Vůbec se tomu nedivím, protože to pro nás všechny mohl být životní zápas, kdybychom to dokázali zvládnout a vstřelit postupovou branku, porazit na domácím hřišti Chelsea,“ dal průchod svým emocím záložník Lukáš Vácha.

A přidal i dojem z emocí spoluhráčů, i když sám brankář Tomáš Vaclík tvrdí, že dokázal slzy zadržet a nebrečel. „Nebrečel, ale asi jsem k tomu neměl daleko. Je to hrozně smutné,“ říkal zklamaně.

Snad jen dva Češi v noci na Stamford Bridge nehnuli brvou. Trenéra Sparty Vítězslava Lavičku by ze stoického klidu nevyvedlo snad, ani kdyby za Chelsea místo Torrese, Maty nebo Terryho nastoupili marťani.

„Cítíme hořkost, ale převažuje pozitivní pocit ve smyslu předvedené hry,“ prohlásil sparťanský kouč. Tím druhým byl brankář Chelsea Petr Čech, který po zápase nepřipouštěl, že by se jemu i spoluhráčům po Hazardově vysvobozující trefě na poslední chvíli znatelně ulevilo.

„Myslím, že nakonec postoupil zkušenější. Jsem rád, že jsme ten gól dali, protože hrát prodloužení v našem nabitém programu by nám taky nepomohlo. Takže jsme ten gól dali opravdu v pravou chvíli,“ konstatoval Čech.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít