Sparťanky v LM obhájkyně titulu na Letné nepřivítají

Ženský fotbal nemusí být nutně přehlížený a stavený na úroveň kuliček. Ukázalo to třeba letošní mistrovství světa, jehož zápasy v Německu zaplňovaly stadiony a diváky opravdu bavily. Ale v Česku to bohužel chodí trochu jinak. Fotbalistky Sparty nastoupí odpoledne v osmifinále Ligy mistryň proti obhájkyním titulu z Lyonu. Na Letnou se ale kvůli tomu nevypravujte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion pražské Sparty na Letné | Foto: Jan Suchan

Že fanoušci Sparty umějí na letenském stadionu hlasitě zabouřit, to je známé. A nemusí to být jen při zápasech mužů. Předloni na něm ženy odehrály osmifinále Ligy mistryň proti Arsenalu a podpořit je přišly dvě tisícovky diváků. A to Arsenal není v ženském fotbale takovým pojmem jako Lyon, úřadující šampion prestižní soutěže.

Jenže ouha, tentokrát se nebude hrát na Letné, ale v Holešovicích, konkrétně na stánku třetiligového Vltavínu. A co víc, utkání začne už ve 14 hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o termínu a dějišti utkání Ligy mistryň Sparta - Lyon zjišťoval Jan Suchan

"Fanoušci jsou hodně naštvaní a mě to mrzí hlavně z pohledu holek, protože ony by si zasloužily hrát na hlavním stadionu, v lepší čas, před lepší diváckou kulisou," říká za příznivce sparťanského týmu žen slečna s přezdívkou Gabra.

"Fanoušky to štve samozřejmě i kvůli tomu, že musejí plýtvat dovolenou, mě to třeba bude stát jeden den dovolené. Celkově je to nesmyslný termín. Vůbec neznám důvod, proč se to nehraje na Letné a chtěla bych ho slyšet od někoho kompetentního," přeje si Gabra, která letos nevynechala jediný domácí zápas fotbalistek Sparty.

"My jsme zkusili rozehrát činnost na úseku marketingu se snahou vytvořit portfolio firem, které by se chtěly na utkání s Lyonem zviditelnit. Bohužel se nám nepodařilo sehnat firmy tak, aby to utkání bylo nejen zajímavé pro diváky, ale také ekonomicky příznivé pro Spartu. A protože ta nám vytváří podmínky, tak se musíme chovat ekonomicky. Proto hrajeme na Vltavínu za denního světla, bohužel v nepříznivý čas pro diváky," reaguje Dušan Žovinec, dlouholetý trenér sparťanek, který momentálně na Letné plní funkci vedoucího úseku žen.

Uspořádat utkání s Lyonem v Generali Areně by prý přitom byla záležitost zhruba sto tisíc korun. V úvahu podle Žovince ze stejných, tedy finančních důvodů nepřipadal ani kompromis v podobě pozdějšího termínu na některém z jiných stadionů opatřených umělým osvětlením.

Pár fanoušků se vydá užít si hlavní stadion do Lyonu

"Otázka večerního zápasu na stadionu s umělým osvětlením, jmenujme třeba Viktorku nebo Duklu, je zase v ekonomice. Museli jsme jít na variantu, kterou jde drtivá většina klubů v Lize mistrů, tedy ekonomicky příznivá: denní světlo a stadion, který má licenci pro Ligu mistrů žen," vysvětluje Žovinec.

Některým sparťanům tak nezbylo nic jiného než si na dnešní odpoledne zařídit volno. A pár nadšenců se vydá dokonce na odvetu do Lyonu, který Pražanky naopak přivítá tam, kde i muži Olympiqu hrají své zápasy Ligy mistrů.

"Jede nás devět, máme zapůjčený mikrobus a jedeme si to tam užít. O výsledek až tak nejde, hlavní je, že se to hraje od sedmi na hlavním stadionu v Lyonu - prostě paráda," těší se do Francie Gabra.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme