Sparťanská obrana bude v Bilbau skládat test z improvizace

Sparťanský fotbalový obránce Matěj Hybš by se dal označit za kluka do nepohody. Devatenáctiletý mladíček dostane totiž důvěru sparťanského trenéra Lavičky zatím většinou pouze v tom případě, že základní členy obrané řady skolí nějaké zdravotní problémy. Že by se na něj jeho svěřenec ale kvůli tomuto přístupu zlobil, to ani náhodou. Už dvakrát tomu totiž okolnosti chtěly, že šanci ukázat se dostal Hybš v prestižním utkání Evropské ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Hybš po premiéře v Evropské lize na stadionu v Haifě | Foto: Michal Jurman

„Jsem rád, že tu šanci vůbec dostávám, a že je to v evropských pohárech, i když podle mě je to jedno, jestli v evropských pohárech nebo v naší lize. Chtěl bych samozřejmě hrát co nejvíc, ale jsem rád, že jsem šanci vůbec nějakou dostal,“ komentuje svoji pozici v týmu vůbec nejmladší člen sparťanského A-týmu Matěj Hybš, který příští rok v lednu oslaví dvacáté narozeniny.

Slavit ale může už po dnešním zápase na hřišti španělského Bilbaa. Jednak už má jeho tým jistotu účasti v jarních vyřazovacích bojích Evropské ligy a jednak dnes nebude Hybš chybět přímo na hřišti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparta má před dnešním utkání v Bilbau problémy s širokou marodkou, může ale využít kvalitní náhradníky

„Je to chytrý fotbalista a hrál dobrý zápas ve Šmoně, o něj nemám strach,“ upozorňuje Ondřej Švejdík na předchozí vystoupení Hybše na trávníku izraelské Šmony, ve kterém patřil sparťanský mladíček při své premiéře v evropských pohárech k těm nejlepším mužům na hřišti.

„Bude na ně platit, když budeme aktivní jako doma a vylezeme na ně tak, aby nemohli hrát svoji hru, aby si to ťukali. To by snad na ně mělo platit,“ plánuje taktiku za celý sparťanský tým v dnešním duelu proti Bilbau Hybš.

Dost starostí ale budou mít sparťané nejen s finalistou loňského ročníku Evropské ligy ale i sami se sebou. Kromě zraněného Pamiče, za kterého zaskočí Hybš, jim totiž bude chybět i záložník Krejčí.

Navíc se do hry nezapojí kvůli zranění stehenního svalu ani Jarošík, a tak narychlo slepené obrané čtveřici bude tentokrát velet stoperská dvojice Švejdík - Zápotočný. Zkrátka dost důvodů k tomu, mluvit o dnešním představení Sparty v Bilbau jako o jednom velkém testu z fotbalové improvizace.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme