Sparťanské fotbalisty motivuje v přípravě hlavně očekávaný dvojzápas s Chelsea

Také dáváte přednost teplu před současnou zalézavou zimou? Tak to musíte závidět fotbalistům Sparty, kteří se s místním podnebím pomalu loučí. Po kondiční přípravě a třech zápasech na nevalných terénech se už balí na herní soustředění do Španělska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťanský útočník Leonard Kweuke slaví se spoluhráči vyrovnání proti Kirjatu Šmona | Zdroj: ČTK

Tam budou ladit svou formu na očekávaný dvojzápas s Chelsea v úvodním kole play-off Evropské ligy.

„Rychle to utíká. Teď jsme ve třetím týdnu přípravy a ta doba do zápasů, které nás čekají, utíká velmi rychle. Ale chceme ji využít tak, abychom se co nejlépe na ten dvojzápas připravili. A následně na celé jaro,“ říká trenér Sparty Vítězslav Lavička.

A onen čas nebude letenský kouč potřebovat jen na sehrávání vysněné sestavy, ale i na vyléčení zraněných. Během tří přípravných duelů sice protočil celkem 27 svěřenců, ale nebyli mezi nimi Jiří Jarošík, Ondřej Švejdík ani Manuel Pamić - tedy tři stálí členové podzimní obrany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparťanské fotbalisty motivuje v přípravě hlavně očekávaný dvojzápas s Chelsea

„Trápí mě ti zranění hráči. Ideální by bylo, aby byli všichni hráči k dispozici. Od prvního dne přípravy se potýkáme se zdravotními problémy. Ale vím, že to k tomu někdy patří,“ konstatuje Lavička.

Co naopak sparťanského stratéga těší, je přetlak v útoku. K Balajovi, Kweukemu a Kadlecovi přibyl testovaný Roman Bednář a hlavně nejlepší ligový kanonýr David Lafata. Několik kohoutů na jednom smetišti Vítězslav Lavička jako problém nevidí.

„Já jsem s hráči mluvil a postupně ještě máme v úmyslu s nimi mluvit. Myslím, že zdravá konkurence je ku prospěchu, aby se zlepšovala výkonnost celého týmu. Jsem přesvědčený, že naše úderná síla se příchodem Davida Lafaty ještě zlepšila,“ věří Lavička.

V pondělí odjedou sparťané na dvanáctidenní soustředění do Španělska, na kterém odehrají pět zápasů se zahraničními soupeři. A pak už dvojzápas s věhlasnou Chelsea. „Samozřejmě, že o tom víme, ale musím říct třeba za sebe, že teď byly tréninky v tak rychlém sledu, že člověk na to nemá čas myslet. Zatím v klidu,“ nestresuje se David Lafata.

A ani další letenská posila, Lukáš Vácha, zrovna nehltá aktuální zápasy londýnského celku. „Já už jsem ji viděl tolikrát v anglické lize nebo pohárech, takže myslím, že vím, co nás čeká. Nebo kdybych měl nastoupit, tak vím, co mě osobně čeká. Je to kvalita sama o sobě. Víme, že jsou loňští vítězové Ligy mistrů a tým je plný hvězd a reprezentantů.“

A jak se shodují snad všichni sparťané, souboj s Chelsea je pro ně v zimní přípravě obrovskou motivací.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme