Sparťanský kotel zel při utkání s Apoelem prázdnotou. Chytly se ostatní tribuny, ocenil Bičík

Fotbalisté Sparty v Evropské lize poprvé vyhráli. Kyperský Apoel Nikósii porazili po velmi dobrém výkonu 2:0. Bojovnost a góly tentokrát pražskému týmu nechyběly, postrádal ale něco jiného - větší podporu fanoušků. Kvůli protestu proti finanční podpoře běžencům část členů kotle na Letnou vůbec nepřišla, část nefandila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty se museli obejít bez podpory letenského kotle, který na protest proti finanční podpoře uprchlíků ze vstupného utkání bojkotoval | Zdroj: ČTK

První sparťanskou výhru ve skupině Evropské ligy sledovala na domácím stadionu na Letné třetí nejmenší návštěva v sezoně. Bouřili jen fanoušci v hostujícím sektoru, kteří neúnavně povzbuzovali kyperský Apoel.

„No, řvali, viděli jsme už na rozcvičení, že jich přijelo docela dost a že jsou hluční. Ale bylo to v pohodě,“ řekl gólman Sparty David Bičík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Sparty se museli obejít bez podpory letenského kotle, který na protest proti finanční podpoře uprchlíků ze vstupného utkání bojkotoval

Zatímco v brance pod kotlem kyperských fanoušků měl Bičík o kulisu postaráno, na druhé straně byla komornější atmosféra. Sparťanští ultras na stadionu chyběli. Devět tisíc příznivců, kteří dorazili, ale letenští fotbalisté ocenili.

„Musím říct, že se chytly ostatní tribuny. Protilehlá se celý zápas snažila ten kotel nějakým způsobem nahradit. Samozřejmě to nenahradí, ale fandili dobře a slušně. Takže to bylo fajn,“ říká David Bičík.

Ale on i další sparťanští hráči už se prý těší na návrat tradiční letenské atmosféry. Pokud jde o Evropskou ligu, tak se jí dočkají v nejbližším domácím utkání proti Schalke.

Z něj už se nebude odvádět jedno euro za každého návštěvníka na podporu uprchlíků, a tak členové ultras přijdou, a připravují dokonce vlastní alternativní sbírku.

„V tomto zápase budeme chtít podpořit české děti. Akce bude zaměřena na děti, které jsou dlouhodobě v nemocnicích a podobně,“ prozrazuje jeden z vůdců sparťanského kotle, který tentokrát na stadionu jako zhruba tisícovka dalších chyběl.

Ve druhém kole základní skupiny uspěl také Liberec, když vyhrál v Marseille 1:0. Naopak Plzeň ve Villarealu 0:1 prohrála.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme