Sparťanští ultras uspořádají sbírku, peníze věnují dětem v regionálních nemocnicích

Na uprchlíky přispívat nechtěli, a tak teď fanoušci z kotle fotbalové Sparty organizují vlastní sbírku. Při zítřejším utkání Evropské ligy proti německému Schalke chtějí vybrat co nejvíce peněz na děti, které dlouhodobě leží v nemocnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci fotbalové Sparty na stadionu na Letné | Foto: www.spartaforever.cz

„Je to odpověď na zápas s Apoelem, na kterém se vybíralo na uprchlíky,“ připomíná šéf sparťanského kotle minulý domácí zápas Evropské ligy.

Při něm šlo z každého návštěvníka jedno euro na pomoc běžencům. A protože se tato myšlenka evropských klubů podpořená Evropskou fotbalovou unií UEFA části letenských fanoušků nelíbila, tak řada z nich zůstala doma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparťanští fanoušci se rozhodli podpořit nemocné děti

„V českých nemocnicích jsou tisíce dětí, které tam nedobrovolně tráví čas, a my jim ten čas chceme co nejvíce zpříjemnit. Naše vize je taková, že kdo přijde na Letnou nasát atmosféru a fandit, bude moct udělat i dobrý skutek,“ zdůvodňuje vznik projektu šéf fanoušků.

Kdo se bude chtít přidat, bude mít možnost hned při příchodu na stadion.

„Před vstupem na stadion budou moct lidé předat našim hosteskám hračky, plyšáky a podobné předměty, které udělají radost. Po vstupu budou moci přispět i finančně do pokladniček,“ říká k organizaci vůdce sparťanských ultras.

Jejich cílem je vybrat alespoň 300 tisíc korun, které by rozdělili do nemocnic v různých koutech republiky.

„Sparta má velké aktivní fankluby i v jiných regionech než v Praze. Chceme s těmito fanouškovskými základnami spolupracovat, abychom zjistili, ve kterých krajích bude naše pomoc nejvíc potřeba. Oslovíme jich co nejvíc, záleží na tom, kolik se vybere peněz,“ dodává organizátor sbírky.

Jan Suchan, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme