Spartě utnul rekordní sérii Liberec a je v GL druhý

Fotbalisté libereckého Slovanu vezou z Letné pod Ještěd tři body za výhru 3:0 v 10. kole Gambrinus ligy nad Spartou, které chyběl zraněný Kweuke. Pražané tak neprodloužili šňůru třinácti vítězných duelů, naopak Liberec se posunul na tabulce na druhé místo před Plzeň, ale Bohemians 1905 mají utkání k dobru.

Liberečtí fotbalisté se po utkání na Letné měli proč radovat

Liberečtí fotbalisté se po utkání na Letné měli proč radovat | Zdroj: ČTK

Severočeši potvrdili, že jsou pro Sparťany historicky nejtěžším soupeřem, protože v české nejvyšší soutěži je porazili už pojedenácté, tentokrát kvůli skvělému úvodu, který režírovali skvělí Štajner s Breznaníkem.

Slovenský křídelník Slovanu se v sedmé minutě trefil nůžkami a o dvě minuty později zvýšil na 2:0 Šural. Domácí se ze šoku dlouho probírali, až po půlhodině hry se dostali k souvislejšímu tlaku, jenže přestřelovali branku gólmana Bičíka. A to platilo i ve zbytku zápasu.

Naopak liberečtí fotbalisté měli stále nebezpečné protiútoky. Jeden takový vylepšil v 64. minutě parádní fintou Gebre Selasie a po jeho centru upravil skóre do finální podoby opět Breznaník.

Letenští v lize nevyhráli poprvé od 2. května, kdy remizovali v Teplicích. A je to téměř na rok přesně, kdy prohráli i ligový zápas na Letné. V minulé sezoně si odtud 16. října odvezly vítězství právě Teplice.

Sparta Praha - Slovan Liberec 0:3 (0:2)

Branky: 7. a 66. Breznaník, 10. Šural. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: Pamič - Štajner, Vácha, Polák. Diváci: 12.305

Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušek - Kadlec, Grajciar (89. Sionko), Matějovský, Krejčí (55. Podaný) - Slepička (84. Mareš). Trenér: Chovanec
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič (54. Polák), Fleišman - Šural (86. Rilke), Vácha, Janů, Štajner, Breznaník (90. Liška) - Rabušic. Trenér: Šilhavý

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít