Spartu čeká v EL těžká zkouška, nastoupí v Moskvě proti CSKA

Fotbalisty Sparty čeká druhý duel ve skupině Evropské ligy. A zřejmě ten vůbec nejtěžší. Pražané si na severním předměstí Moskvy zahrají proti jednomu z hlavních favoritů soutěže - CSKA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost fotbalistů Sparty | Zdroj: ČTK

Když před pěti lety pracoval dnešní kouč Sparty Jozef Chovanec v Krasnodaru, fotbalisté CSKA zrovna vyhráli pohár UEFA, a pro celé Rusko to prý tehdy byla velká sláva.

„Zažil jsem, že nám přivezli i do Krasnodaru ukázat pohár. Byl to velký svátek pro celý krasnodarský kraj. V té době vládl ruské lize jednoznačně CSKA Moskva,“ vzpomínal Josef Chovanec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spartu čeká v EL těžka zkouška, nastoupí v Moskvě proti CSKA

Od té doby se leccos změnilo, CSKA už má v ruské lize více podobně kvalitních konkurentů, na druhou stranu samo ze své úrovně příliš neztratilo. Takže Jozef Chovanec tuší, že mu ani znalost zdejšího prostředí nemusí moc pomoct. „Umím rusky, vím, co budou psát novináři, co bude mluvit třeba jejich trenér, takže nebudu potřebovat překladatele.“

Brazílie, Pobřeží Slonoviny, Česko, a pak také třeba Rusko a Japonsko. Jinými slovy Vágner Love, Doumbia, Necid, Dzagoev nebo Honda, samozřejmě se jedná o současné fotbalisty CSKA, kteří představují hlavně směrem dopředu ohromnou sílu.

„Tam se prostě nevyhrává jen tak. Oni jsou na tom dobře individuálně, mají tam Vágnera. On vypadá, že nechce hrát fotbal, ale pak najednou zrychlí, udělá dvě kličky a buď dá gól nebo ho někomu připraví,“ potvrzuje znalec zdejšího prostředí, a také držitel poháru UEFA Radek Šírl, který teprve nedávno ukončil své dlouhé působení v Petrohradu.

„Moc tam neodcházejí, naopak přicházejí kvalitní hráči. Tam má jeden hráč hodnotu, já nevím, jak bych to nazval, jako náš klub,“ dodává k tomu v nadsázce trenér Jozef Chovanec.

Jeho svěřenci mohou dnes večer svou hodnotu alespoň trochu zvýšit, a pokoušet se o to budou v aréně Chimki od 19-ti hodin našeho času. Jak se jim to daří, uslyšíte také z vysílání Radiožurnálu.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme