Spartu trápí vlastní hra i fanoušci. S fotbalem to nemá nic společného, říká kapitán Mareček

Fotbalisti Sparty prohráli na jaře i své druhé venkovní utkání a soupeři v boji o ligový titul jim dál unikají. Zasloužila se o to Mladá Boleslav - Spartu porazila 1:0 a sama se tím posunula o skóre před Zlín na čtvrté místo, které by znamenalo postup do evropských pohárů. Na třetí Spartu ztrácejí Boleslavští čtyři body.

Lukáš Mareček

Lukáš Mareček | Zdroj: ČTK

Pro fanoušky Mladé Boleslavi to byl lehce schizofrenní zážitek, na dálku sledovali debakl svých hokejistů v Chomutově, ale na fotbalovém stadionu se radovali z vítězného gólu, který dal v 75. minutě po rohu hlavou brazilský stoper Douglas.

00:00 / 00:00

Spartu trápí nejen mizerná hra. Když se v Boleslavi chtěla vrhnout do útoku, zastavili ji vlastní fanoušci

„Vždycky to chutná dobře. Každý chce porazit Spartu a nám se to podařilo po sérii ne úplně dobrých výsledků, takže super,“ usmívá se bývalý sparťan, teď už záložník a tentokrát dokonce útočník Boleslavi Tomáš Přikryl.

Devět zápasů a skoro pět kalendářních měsíců jeho týmu trvalo období jeho týmu bez vítězství, podařilo se paradoxně až proti Spartě. Mužstvo z Letné je teď obzvlášť venku pro hostitele příjemným soupeřem - platilo to v Jablonci a teď i v Mladé Boleslavi.

„Hrajeme špatně. S fotbalem to nemá nic společného, prohráváme souboje. Je potřeba se za sebou zavčas zamyslet, protože další prohra dneska je katastrofa,“ říká záložník a teď v Boleslavi i kapitán Lukáš Mareček.

Zklamaný mohl být nejen sám sebou a svými spoluhráči, ale i fanoušky Sparty, kteří znovu hučeli na vlastního hráče Tiémoka Konatého a deset minut před koncem petardami, světlicemi a dýmovnicemi přerušili zápas a tím i snahu svého týmu vyrovnat.

Trenér Sparty Požár: Nehrajeme dobře, sejdu se s vedením a naší situaci probereme

„Když vám zápas přeruší 5 minut před koncem a vy se snažíte dostat do vápna a dát gól, je to nepříjemný a do fotbalu to nepatří. Ale nemůžeme se divit, že na nás pískají. Ta hra, kterou předvádíme, je špatná,“ nehledá výmluvy Lukáš Mareček.

A v boji o titul už Spartu víceméně odepsal i její vlastní trenér a sportovní ředitel. „Nehrajeme dobře. Nefunguje nám nic, prohráváme souboje, nejsou tam emoce, nedokážeme udržet balon v nějaké smysluplné kombinaci,“ vysvětluje Tomáš Požár.

„Těžko hledat někoho, kdo zvedne ten prapor, protože tam momentálně nikdo takový není. Nedokážeme reagovat ve venkovních zápasech, nezvládáme je. To pak můžeme těžko bojovat o titul,“ přiznává Tomáš Požár, kterého čeká schůzka s vedením klubu.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít