Špatná zpráva pro česká 'lvíčata', evropský šampionát pro Kadlece skončil

Z pohledu výsledku byl zápas české jednadvacítky na domácím šampionátu proti Srbsku dokonalý. Jenže v záři oslav výhry 4:0 lehce zaniklo střídání Václava Kadlece už v průběhu prvního poločasu, který si při špatném šlápnutí vlastní vinou poškodil vazy v kotníku a na mistrovství už nenastoupí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Václav Kadlec se drží za zraněný kotník v utkání se Srbskem

Český útočník Václav Kadlec se drží za zraněný kotník v utkání se Srbskem | Zdroj: ČTK

Mixzónou po zápase se Srbskem procházel Václav Kadlec s pytlíkem s ledem v pravé ruce, zkroušeným výrazem na tváři a jen hlesl, že jede do nemocnice. Až do dnešního odpoledne tak zůstávala v lékaři národního týmu Alexandru Kučerovi malá naděje.

„Dneska se cítí líp, byla tam velká bolest těsně po úrazu a taky, že nedohrál zápas.“ A spolu se svými kolegy na Kadlecovo léčení připravoval, co se dalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Kadlec nemá nic zlomeného, ale poškozené vazy pro něj znamenají až měsíční léčení a na mistrovství Evropy už si nezahraje

„Máme přístroj na permanentní chlazení nohy, který je velice účinný. Máme magnetoterapii, elektroterapii, jsme plně vybavení.“

Jenže už i hvězda posledních hodin Jan Kliment tušila, že Václav Kadlec minimálně do utkání s Německem velmi pravděpodobně nezasáhne.

„Není to definitivní, ale říkal, že ho to bolí. Takže uvidíme.“

Nepříjemná očekávání se nakonec potvrdila. Sice nemá Kadlec nic zlomeného, ale poškozené vazy pro něj teď znamenají až měsíční léčení a tím pádem znovu usedne tak jako při utkání s Dánskem jenom na tribunu.

Pro český útok je to smutná zpráva, dvě předpokládané hlavní hvězdy Václav Kadlec a Matěj Vydra nebudou k dispozici na domácím šampionátu v zápase proti Německu, když jde o postup ze skupiny, případně medaile a účast na olympijských hrách.

Smutná zpráva pro lvíčata!Pro Vaška Kadlece EURO skončilo. Magnetická rezonance potvrdila poškozený vaz v kotníku, léčba si vyžádá až 4 týdny.

Posted by Česká fotbalová reprezentace on 21. červen 2015

Nutno dodat, že český tým potřebuje hlavního favorita turnaje pro jistotu postupu porazit. A ani další fotbalisté nejsou úplně v ideálním stavu, dokládají to třeba slova Jiřího Skaláka, který hrál duel se Srbskem i přes nedávnou operaci kolena.

„Hrál jsem pod injekcemi, měl jsem prášky na bolest a nebylo to moc příjemné. Jsem rád, že jsem vydržel 70 minut,“ prozradil Skalák.

K tomu potíže záložníka Martina Frýdka se zády a Jakuba Brabce s lýtkem. A tak má lékařský tým co dělat, aby dal do úterního večera alespoň zbylé hráče do pořádku.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme