Společné trápení Jaromíra Jágra a Marka Hamšíka

Fotbalisty Slovenska čeká na mistrovství světa závěrečný zápas ve skupině. A aby to nebyl zároveň poslední duel na šampionátu, musí dnes odpoledne nutně porazit Itálii. Přispět k tomu chce také záložník Neapole Marek Hamšík, největší hvězda týmu, která ale v reprezentaci dlouhodobě nezáří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soustředěný Marek Hamšík | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Tak trochu to připomíná příběh českého hokejového útočníka Jaromíra Jágra. V kanadsko-americké NHL sbíral jeden bod za druhým, přebíral ceny, vyprodával arény, jenže přijel hrát za národní tým a trápil se, takže si občas i vyslechnul ironické poznámky typu "ó pozor, přijel zachránce".

Až přišel duel se Spojenými státy na olympijských hrách v Naganu v roce 1998, který všechno změnil, a i díky kterému tehdy Češi nakonec senzačně získali zlato. Jágrovi bylo v té době 26, zatímco Marku Hamšíkovi bude v polovině prázdnin teprve 23.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co mají společného hokejista Jaromír Jágr a slovenský fotbalista Marek Hamšík?

Zatím je na tom slovenský kapitán tak, že mnohem lepší výkony předvádí v italské serii "A" než ve slovenské reprezentaci, takže to podle dobře informovaných zdrojů nedělá v týmu dobrotu. Někteří spoluhráči údajně nesou hůř, že je Marek Hamšík navzdory nevýrazným výkonům v dresu Slovenska stále zdaleka tím nejobletovanějším hráčem.

Sám Hamšík ale podobné spekulace vyvrací: „Né, všechno je v pohodě, na hřišti budeme bojovat jeden za druhého," říká.

Ovšem to, že se na hřišti v dresu národního týmu trápí a že zatím není se svými výkony spokojený, to nepopírá: „Ještě můžu předvést o sto procent víc, než jsem předvedl," ví sám dobře.

Národní dres a kapitánská páska prý Marka Hamšíka nesvazují, přesto na své "Nagano" stále čeká. A třeba se ho dočká o něco dříve než český hokejista Jaromír Jágr. Pokud přijde už dnes odpoledne v zápase proti Itálii, kde slovenský kapitán působí, bylo by to o to pikantnější.

Jaroslav Plašil, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme