Sportovní osobnosti se zúčastnily fotbalové benefice v Knovízi. Nechyběli ani hráči z NHL

Před sedmi lety zemřel přímo na hřišti fotbalista středočeské obci Knovíz Michal Ježek a právě od té doby jeho tehdejší spoluhráči pořádají benefiční turnaj. Pomáhají tím blízkým tragicky zesnulého hráče včetně malé Nicoly, která se krátce po smrti otce narodila. Akce je stále známější i díky stále kvalitnější konkurenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalové benefice v Knovízi se zúčastnila řada předních českých sportovců | Foto: Petr Kadeřábek

„Když jsme tento benefiční turnaj začínali dělat, tak nikdo nepočítal s tím, jaké grády to nabere. Ti lidé se nabalují sami, aniž bychom je museli přemlouvat. Díky kamarádům jako Václav Skuhravý, Ondra Pavelec, Jirka Tlustý a další, tak se na ty kluky nabalují další a další až to vyvrcholilo v akci, kterou tady dnes vidíme,“ říká hlavní organizátor akce Milan Cimrman.

A letmý pohled na hřiště jeho slova jen potvrzuje. Vedle fotbalistů Jan Suchopárka, Pavla Drska, Marcela Gecova či Davida Bičíka se po trávníku prohání za míčem Pavel Patera, František Kaberle, Tomáš Vlasák, Jan Alinč, Jiří Tlustý, Ondřej Pavelec a další. Proti tolika mistrům světa si během své kariéry nezahrál ani obránce Basileje Marek Suchý, na turnaji hájící barvy domácí Knovíze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalovou benefici v Knovízi sledoval reportér ČRo Petr Kadeřábek

„Proti tolika asi ne a to ani, když jsem hrál proti Barceloně za Spartak Moskva, nebo teď s Basilejí proti Realu. Je pro mě příjemné se s nimi setkat a zahrát si proti sobě. A hlavně je to na dobrou věc,“ líčí obránce Basileje.

Marek Suchý se Benefice v Knovízi účastnil vůbec poprvé, To na Ondřeje Pavelce chodí diváci, kteří vstupným i účastí v dražbě dresů přispívají na konto Nicolka, každoročně a obdivují jeho fotbalové umění. Nikoli ale v brance. Z pozice levého obránce si totiž užívá brankářské umění dalšího hokejového reprezentanta Radka Smoleňáka.

„Nevím, ale budu říkat, že je dobrý. On si o sobě myslí, že je to dobrý gólman a že chytá dobře. To, že neumí skočit na jednu stranu, nebo že nemusí vykopnout balon, to je věc druhá. Je to super v tom, že když dostaneme gól, tak se nikdo nekouká na mě,“ pochvaluje si Ondřej Pavelec.

Nejšťastnější osobou v Knovízském areálu je ale maminka malé Nicolky Michala Ježková.

„To jsem si nikdy nemyslela, že z toho vznikne něco takového. Je to super od těch lidí, že si udělají čas a že tomu věnují celý den,“ dodává Michala Ježková.

Petr Kadeřábek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme