Sportovní ředitel Paris Saint Germain Leonardo dostal nevídaný trest

Brazilec Leonardo sportovní ředitel fotbalového klubu Paris Saint Germain dostal devítiměsiční zákaz činnosti ve všech funkcích spojených s vedením mužstva. Začátkem května napadl bývalý brazilský reprezentant a trenér milánských klubů AC a Inter rozhodčího, když do něj při odchodu ze hřiště úmyslně vrazil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilec Leonardo na zápase francouzské ligy dělá společnost prezidentovi tamní země Nicolasi Sarkozymu | Zdroj: Reuters

Komplikuje to tak situaci prezidentovi PSG, ten se musí rozhodnout nejen ohledně budoucího trenéra klubu.

Bezprecedentní trest dostal Leonardo za úmyslné vražení do rozhodčího a členové disciplinární komise mohli při svém svém rozhodnutí přihlédnout i k trvalé kritice rozhodčích ze strany Leonarda.

Trest dostává katarského šejka do komplikované situace - právě Leonardo měl nahradit dosavadního trenéra Carla Ancelottiho, který má namířeno do Realu Madrid.

Není proto vyloučeno, že klub Ancelottiho nepustí a přesvědčího ho aby zůstal i tím, že mu rozšíří pravomoce tím, že zruší funkci sportovního ředitele. Za těchto okolností by byl Leonardo s největší pravděpodobností z klubu propuštěn.

Jan Šmíd, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme