Spory o záchranu zadluženého ostravského Baníku nekončí

Záchrana zadluženého ostravského Baníku může skončit u soudu. Opoziční zastupitelé napadli průběh hlasování o odkoupení pozemků na stadionu za 114 milionů korun. Jde hlavně o to, že napoprvé byla většina zastupitelů proti a na druhý pokus někteří změnili názor. Na veřejnost se dostal zvukový záznam, který dokazuje, že tlak na některé zastupitele byl velký.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Bazaly | Foto: Tomáš Adamec

Náměstek ostravského primátora za ODS Dalibor Madej o přestávce mezi hlasováními rychle hledal potřebné hlasy pro odkoupení Bazalů. Mezi vulgárními výrazy padala i jména vhodných zastupitelů. Lukáš Semerák z opozičního Hnutí Ostravak vyzývá k demisi jeho i primátora města. „To jsou opravdu věci, které nám připadají nedůstojné.“

Opozice bude chtít po ministerstvu vnitra, aby případně zasáhlo a toto usnesení zrušilo. Náměstek primátora Madej jakékoli machinace odmítá. A vulgární slova podle něj k politice v tomto regionu patří.

„Město koupilo skutečně jenom pozemky za cenu 1000 korun za metr čtvereční.“ Ani on ani primátor Petr Kajnar z ČSSD své funkce opustit nechtějí.

Martin Knitl, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme