Stadion na Bazalech už nepatří fotbalovému Baníku Ostrava

Fotbalový Baník Ostrava prodal svůj stadion na Bazalech. Podle slov bývalého majitele kvůli finančním problémům. Sportoviště získala firma SMK Reality Invest ostravského podnikatele Libora Adámka. Obě strany odmítly komentovat, za jakou cenu stadion prvoligového klubu změnil majitele. Vedení klubu ale potvrdilo, že částka Baníku nepostačí na úhradu všech dluhů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci Baníku Ostrava se v Ostravě vydali před zápasem se Spartou Praha na protestní pochod za záchranu vrcholového fotbalu na Bazalech. | Zdroj: ČTK

Nadávky a nevybíravá slova se ze strany fanoušků snáší na hlavu vedení ostravského Baníku už delší dobu. Nelíbí se jim, jak s klubem hospodaří. Teď ale přichází další nepopulární krok. Stávající dluhy má částečně umazat prodej stadionu.

"K prodeji Bazalů došlo z toho důvodu, že Baník už tam dál hrát nemůže. Stadion na Bazalech nevyhovuje podmínkám a od roku 2012 už by tam Baník hrát nemohl. Finanční částka za prodej stadionu jde zpátky do klubu, mělo by dojít ke stabilizaci mužstva," vysvětluje marketingový šéf Baníku Michal Otava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový Baník prodal stadion na Bazalech

Celkový dluh ovšem prodej domovského stadionu nepokryje, i ve Vítkovicích tak bude Baník hospodařit v červených číslech. A to se fanouškům nelíbí.

"Myslím, že je to špatně. Jako patří Ďolíček k Bohemce, tak i Bazaly jsou součást historie Baníku." ... "To je konec, pokud to koupí někdo, kdo tomu nerozumí a nemá tady zázemí, tak Ostrava přijde o fotbal," bojí se pan Rudolf z Ostravy.

O dalším osudu fotbalu na Bazalech už rozhodne nový majitel stadionu. Tím je společnost SMK Reality Invest, za kterou stojí ostravský podnikatel Libor Adámek.

"Prioritou je zachovat fotbal na Bazalech, pokud to tedy půjde. Určitě to ale nepůjde ze dne na den. Čekají nás jednání s městem, očekávám, že nebudou vůbec jednoduchá," říká Libor Adámek.

Město chce zpátky peníze

Další jednání s městem by mohl zkomplikovat také vyhřívaný trávník, na který dostal fotbalový Baník před časem dotaci z města.

"Ve smlouvě je uvedeno, že to dostaneme zpátky, když se stadion prodá do tří let nebo něco takového. Je tam pojistka pro město, že by mělo nějakým způsobem peníze dostat," potvrdil primátor Ostravy Petr Kajnar, že investici budou chtít vrátit.

Tuto sezónu ještě dohraje Baník na Bazalech, od příštího ročníku už se ale bude na fotbal jezdit do Vítkovic.

Alena Benešová, Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme