Start jarní části fotbalové Gambrinus ligy nezastaví ani mrazivé počasí

Start fotbalové Gambrinus ligy ohrožen není. Počasí se umoudřilo a o víkendu, kdy se mají odehrát první jarní zápasy, má být nad nulou. Všechny stadiony jsou ve stavu, který vyhovuje regulím Fotbalové asociace České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

11. kolo první fotbalové ligy FC Viktoria Plzeň - FK Viktoria Žižkov 23. října v Plzni. Václav Pilař z Plzně (vpravo) a Mateusz Slodowy ze Žižkova | Zdroj: ČTK

Největší starosti měla asi pražská Dukla, která musela předposlední a poslední kolo na podzim odehrát v azylu na Strahově, protože Julisku rekonstruovala. Hlavním problémem bylo to, že Dukla neměla vyhřívaný trávník, což už by mělo být v pořádku.

„Juliska je plně připravená na soutěž, což potvrdila i komise pro stadiony Fotbalové asociace České republiky. Od čtvrtka běží vyhřívání, které je na stadioně nově vybudované. Rekonstrukcí prošla i hlavní tribuna, která je osazená sedačkami a plně vyhovující pro účast Dukly v soutěži,“ říká mluvčí pražského celku Michal Včeliš.

Samozřejmě při velkých mrazech, které v České republice panovaly v minulých dnech, se spekulovalo o tom, zda se 17. kolo neodloží, ale jelikož má být o víkendu podle předpovědi kolem pěti stupňů nad nulou, tak se od tohoto nápadu upustilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O připravenosti stadionů na start Gambrinus ligy mluvila moderátorka Lucie Výborná s redaktorem Štěpánem Pokorným

Jaké zápasy zahájí jarní část? V pátek Dukla - Žižkov, v sobotu Liberec Hradec, Příbram Slavia, Sparta Slovácko, v neděli Teplice Plzeň, Bohemians 1905 Jablonec, Boleslav Ostrava a v pondělí pak Olomouc České Budějovice.

Plzeň ale začne svůj jarní program už ve čtvrtek osmifinálovým zápasem Evropské ligy s bundesligovým Schalke. Také na stadioně Viktoriánů je vše v pořádku, byli přitom ve stejné situaci jako na Julisce.

Štruncovy sady taktéž prošly rekonstrukcí a poté, co základní skupinu Ligy mistrů musela hrát v Edenu, který splňoval normy UEFA, teď už může Evropskou ligu na jaře odehrát konečně doma a nic na tom nezměnil ani dvacetistupňový mráz.

„Všechno je v pořádku, nachystáno, vytápění pod trávníkem bylo zapnuto už na konci ledna. Hrací plocha je v dobrém stavu a i zástupci UEFA, kteří měli možnost se po ní projít, neshledali žádný problém,“ ujišťuje tiskový mluvčí Plzně Pavel Pillár.

Lucie Výborná, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme