Straka byl po první letošní výhře nadšený, i přesto ale hrozil bouřkou

"Úžasné, skvělé, ale bouřka v kabině stejně bude". Přesně těmito slovy hodnotil včera večer první výhru svých fotbalových svěřenců v sezóně příbramský trenér František Straka. Po napínavé bitvě a konečné výhře 2:1 nad Brnem se přitom strhlo velké veselí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér František Straka absolvoval 11. března první seznamovací trénink s hráči fotbalového klubu 1. FK Příbram. | Foto: ČTK

Sám Straka dokonce musel vystoupit na tribunu a vyslechnout si zde oslavné vyvolání svého jména z úst příbramských fanoušků.

"Nejde o to, jestli se tady vyvolává moje jméno. Jestli umíte číst tabulku, tak jasně víte, kde jsme se nacházeli. Tohle vítězství nám strašně pomůže. To je na morál, na psychiku něco úžasného."

Přehrát

00:00 / 00:00

František Straka jede "na morál"

Mísily se ve Františkovi Strakovi po první výhře jeho týmu tradičně hodně silné emoce. V 74. minutě, kdy jeho svěřenci po penaltě brněnského Zavadila prohrávali, přitom jeho duše hodně trpěla.

"Krve by se ve mně nedořezal. Byl jsem z toho úplně zdrcený. Říkal jsem si, že to snad není možný."

Zdrcenost i nedostatek krve ale góly Daniela Tarczala a Tomáše Pilíka změnily včas k nepoznání a po výhře 2:1 tak nakonec došlo k oslavám nejen v hledišti, ale i v kabině.

Před duelem v Brně přitom už mnozí dávali jméno Straky na čelo pomyslné tipovací soutěže o prvního odvolaného trenéra letošního ročníku. Milovník syrového masa ale tentokrát svým škarohlídům jasně ukázal, že jej zdobí nejen silné emoce ale i ryze fotbalové kvality.

Fotbalisté Sparty otočili zápas s Bohemians 1905, první výhru slaví Příbram

Číst článek

V utkání s Brnem odehrál jeho tým excelentní taktickou partii, navíc Strakovi vyšlo i střídání Tomáše Pilíka a jasno má pro následující zápasy příbramský trenér i o tom, kde vězí aktuálně největší trn v kopačkách jeho svěřenců.

"V předešlých zápasech jsme se poráželi individuálními chybami, a zase taková přišla, což mě mrzí. Bude malinko bouřka. Tohle se totiž nesmí stávat," poukazuje Straka na penaltový zákrok Tarczala, po kterém Příbram musela včera těžce dohánět náskok brněnského soupeře.

Co se jí tentokrát povedlo, nemuselo by se podařit už v následujícím domácím zápase s Ostravou. A Straka zcela jistě chce, aby jeho tým navázal tam, kde včera skončil.

Na plácání po zádech je jěšte brzo

"Absolutně se mě na tohle, prosím vás, neptejte. To, ať hodnotí někdo jiný," zůstává Straka absolutně neoblomným při dotazu na sebehodnocení svého dosavadního působení v příbramském klubu.

Podle včerejší reakce značně prořídlých tribun stadionu Na Litavce, ale Straka přeci jen, zdá se, své fotbalové štěstí v Příbrami našel. Ačkoliv i on jistě ví, že zajíci se i v tomto městě budou počítat až po honu. A že v onom ligovém honu ještě zcela určitě dojde na mnoho situací, jak Straka říká, "na morál", ve kterých by se v příbramském trenérovi "krve nedořezal".

Jedna taková například zcela určitě nastane už 23. srpna v utkání na Letné proti sparťanskému klubu, který je pro Straku, jak sám říká, srdeční záležitostí.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme