Střelec Jiráček si postup neužil, zdržel ho dopingový komisař

Mise splněna, může si oddychnout Michal Bílek. Česká fotbalová reprezentace pod jeho vedením uspěla v baráži proti Černé Hoře a bude jedním z účastníků EURO 2012. V jistých fázích kvalifikace se to mohlo sice zdát skoro nemožné, jenže český národní tým nakonec zachránila injekce z české ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Jiráček právě střílí jediný gól odvetného barážového zápasu | Zdroj: Reuters

Mužstvo zkvalitnili liberecký Gebresselasie a plzeňská dvojice Pilař, Jiráček. Právě Petr Jiráček jediným gólem barážové odvety v Podgorici definitivně posunul Čechy na EURO, ale bezprostřední oslavu si paradoxně užil ze všech nejméně. Vlastně vůbec.

Ještě dlouho po zápase děkovali fanoušci poražených Černohorců svým reprezentantům za celkové vystoupení v kvalifikaci i za chrabrý boj v odvetě baráže. Ale stadion pod Goricom už byl dávno liduprázdný a autobus se všemi ostatními českými hráči na cestě k letišti, když se konečně objevil Petr Jiráček. Víc než protihráči na hřišti ho totiž po zápase trápil dopingový komisař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Střelec Jiráček si postup neužil, zdržel ho dopingový komisař

„Trvalo to dlouho. Na dopingu jsem byl poprvé, musel jsem vypít asi pět litrů vody, než to šlo.“

A kvůli tomu zmeškal hrdina podgorického večera popíjení docela jiných nápojů v šatně novopečených účastníků mistrovství Evropy.

„Vlítnul jsem za komisařem rovnou ze hřiště, ani jsem nešel do šatny, kluky jsem vlastně neviděl. Myslel jsem, že to ještě stihnu. Na oslavy je ale ještě času dost.“

Slavit může i Michal Bílek, kterému právě Jiráček spolu s dalšími fotbalisty z české ligy výraznou měrou pomohli zachránit nejen nevalně rozjetou kvalifikaci, ale zřejmě i kůži reprezentačního trenéra.

„Vystřídal jsem asi padesát hráčů a pořád hledal někoho, kdo by se v tom užším kádru zabydlel. Nakonec se to povedlo až na konci, oba dva hodně pomohli, zvlášť Jiráček. Všechny zápasy za reprezentaci odehrál skvěle, smekám před ním,“ říká Bílek a je v tom zajedno s manažerem národního týmu Vladimírem Šmicrem.

„Vždycky jsem říkal, že potřebujeme čerstvou krev, okysličení, výměnu hráčů, kteří už nepodávali takové výkony. Musím říct, že zejména v záloze nám Jiráček strašně moc pomohl.“

Což je před evropským šampionátem dobrá zpráva pro český fotbal. Zato horší pro Jana Poláka, nad kterým se v reprezentaci definitivně zavřela voda, a také hledat místo v sestavě pro Tomáše Hübschmana bude najednou velmi těžké. Ovšem řešit takovýto problém, to je pro vedení národního týmu spíš radost než starost.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme