Strömsgodsetu vyšel obrat. Mladoboleslavští fotbalisté jdou do odvety s prohrou 1:2

Fotbalistům Mladé Boleslavi úvodní duel sezony nevyšel. Ve 2. předkole Evropské ligy prohráli doma s norským Strömsgodsetem 1:2. Středočeši vedli po gólu Bartla, ještě před přestávkou ale srovnal Sorum a v 85. minutě dokonal obrat Seveřanů Jradi.

Jan Štohanzl (vlevo) prohrál hlavičkový souboj s Mariusem Höibraatenem ze Strömsgodsetu | Zdroj: ČTK

Na trávníku Městského stadionu přitom nešlo v úvodní půli znát, který z týmu má odehráno již šestnáct ligových duelů, a který naopak nastoupil do prvního ostrého. Mladoboleslavští byli aktivnější.

Na první větší šanci se ale čekalo až do 20. minuty, kdy se Chramosta s Radou marně snažili najít míči cestu do branky skrze severskou obranu. A úspěšnější nebyl ani Ščuk, když zcela osamocený hlavičkoval do gólmana Pettersena.

Nikým nehlídaný se ocitl také Vilsvik, na jehož nahrávku si naběhl Storflor. Přízemní střelu útočníka pátého celku norské soutěže vyrazil Veselovský pohotově nohou.

Skóre se nakonec měnilo ještě před přestávkou, a hned dvakrát. Dělovkou z dvaceti metrů, která ve vzduchu zaplavala a změnila směr, poslal domácí ve 39. minutě do vedení Daniel Bartl.

O čtyři minuty později ale kontroval Thomas Sorum. Dvaatřicetiletý forvard využil nepozornosti českého mužstva, využil dostatek prostoru a odraženou ránou od levé tyče vyrovnal stav.

Odvést si výhru do odvety. Na hráčích Mladé Boleslavi šlo po výměně stran znát, jaký úkol jim o přestávce trenér Jarolím kladl na srdce. Strömsgodset opět ohrožovaly hlavně letní posily Chramosta a Rada. Jejich střely se ale neujaly.

A hrozili i hosté. Zničehonic se k balonu ve vápně dostal tentokrát Wikheim a k úlevě Středočechů mířil vedle. Vaagan Moen pak po chvíli narazil ve svém snažení na hradbu těl českých obránců a Olsen z přímého kopu rozezvučel břevno.

A jestli většině ze 4 756 fanoušků na tribunách při předchozích příležitostech zatrnulo, 5 minut před koncem základní hrací doby jejich výraz ve tváři už jen tak nepolevil.

Střídající Jradi se opřel do míče zpoza šestnáctky a vymetl horní levý roh Veselovského branky.

Jan Kysela (v bílém) se snaží vyzrát v souboji na Gustava Wikheima | Foto: ČTK

Podle Róberta Veselovského soupeři dokonale vyšla jeho taktika. „Přijeli hrát na brejky. My jsme se na ně připravovali, ale nevím, jestli jsme to zvládli, když jsme dostali dva góly. Vyčítat, nebo nevyčítat, to je jedno. Odvetu musíme zvládnout,“ snažil se zůstat pozitivní.

V odvetném zápase v Norsku, který se bude hrát na umělém trávníku, tak Mladoboleslavští k postupu potřebují vyhrát a minimálně dvakrát skórovat.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mladá Boleslav - Strömsgodset 1:2 (1:1
)

Branky:
39. Bartl - 44. Sörum, 85. Jradi. Rozhodčí: Beaton - Conquer, Stewart (všichni Skot.). ŽK: Kysela, Křapka, Mendy, Magera (všichni M. Boleslav). Diváci: 4756.
M. Boleslav: Veselovský - Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Chramosta (63. Magera), Bartl (63. Čermák) - Klobása (77. Štohanzl). Trenér: K. Jarolím.
Strömsgodset: Pettersen - Vilsvik, Valsvik, Höibraten, Hamúd - Moen (61. Jradi), Abu, Fossum - Storflor (85. Kastrati), Sörum (53. Olsen), Wikheim. Trenér: Ingebretsen.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít