Suverénní Bayern porazil City a vede skupinu. V Lize mistrů neztratil ani Real

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili ve 2. kole Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City 3:1 a se skóre 6:1 vedou skupinu D, ve které je po dnešní porážce s CSKA Moskva na posledním místě Plzeň. V dalších zápasech deklasoval Real Madrid Kodaň. Body za remízu naopak ztratil Manchester United v Doněcku.

Brankář Manchesteru City Joe Hart v souboji s německým kanonýrem Thomasem Müllerem | Zdroj: Reuters

V souboji dvou favoritů skupiny se Bayern dostal díky Ribéryho trefě do vedení už v sedmé minutě.

Další góly přidali svěřenci Pepa Guardioly po přestávce. Ze zásahů se radovali Müller a hrdina posledního finále Robben. City snížilo po brance Negreda.

Další zaváhání v letošní sezoně zaznamenal anglický mistr Manchester United. Tým nového trenéra Davida Moyese se letos zatím trápí. A po nevydařeném vstupu do domácí soutěže ztratil i v Lize mistrů.

Na stadionu Šachtaru Doněck sice poslal Rudé ďábly do vedení za zraněného Rooneyho nastupující Welbeck, ukrajinský tým ale využil slabší formy United a patnáct minut před koncem po zásahu Taisona vyrovnal.

Překvapení s hosty z Kodaně naopak nepřipustil Real Madrid. Na střeleckou listinu se nejprve dvakrát zapsal Christiano Ronaldo a poté dvěma góly uzavřel na konečných 4:0 argentinský štírek Angel Di Maria.

2. kolo základní skupiny LM

Skupina A:
Šachtar Doněck - Manchester United 1:1 (0:1), Leverkusen - San Sebastian 2:1 (1:0)

Skupina B:
Juventus Turín - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:1), Real Madrid - FC Kodaň 4:0 (1:0)

Skupina C:
Paris St. Germain - Benfica Lisabon 3:0 (3:0), Anderlecht Brusel - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)