Švec za Bohemians proti Slavii? Jsme rarita, že ho platíme a on hraje proti nám, posteskl si Uhrin

Remíza mezi pražskými rivaly z Vršovic je nevšední hned několikrát. Zápas Bohemians - Slavia zůstal ve 27. kole fotbalové Synot ligy jediným, ve kterém nepadla žádná branka. Ale hlavně – za domácí Klokany v něm nastoupil Michal Švec, hráč zapůjčený pro tuto sezonu na hostování právě soupeřem z Edenu, což v Česku vůbec není obvyklé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Švec (vlevo) nastoupil v neděli za Bohemians proti Slavii, které patří | Zdroj: ČTK

Michal Švec patří Slavii, která ho Klokanům půjčila. Záložník se u sousedů zabydlel. Dokonce se stal členem Družstva fanoušků Bohemians a svůj mateřský klub mohl i porazit. Čtvrt hodiny před koncem byl v neděli blízko vítěznému gólu.

„V týdnu přišli s tím, že tam byla dohoda a že není problém, abych hrál, takže jsem to dál neřešil. Určitě je to nepříjemný, ale teď hraju za Bohemku a chci dělat co nejlepší výsledky s Bohemkou,“ říkal Švec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zatímco trenérovi Slavie Dušanu Uhrinovi ml. se účast Michala Švece nelíbila, Roman Pivarník, kouč Bohemians, byl rád, že mohl Švece využít

Zákulisní hrátky o to, jestli smí nastoupit, až tolik neprožíval. Na rozdíl od slávistického kouče Dušana Uhrina mladšího. Z něho by stoikové radost neměli.

„Já si myslím, že jsme rarita v České republice. Že když dáme hráče někam a ještě ho snad platíme, tak může proti nám hrát. My hrajeme o něco a Bohemka taky hraje o něco… Já si myslím, že to nedělá ani Sparta, ani Plzeň. Jednou to udělal Liberec, ale tam byla nějaká výměna,“ netěšilo Uhrina.

Kouč Slavie se rozhodně netvářil jako fanoušek téhle výjimečnosti. Jenže zabránit Klokanům, aby pro vršovické derby vytáhli z kapsy slávistu Švece, stejně nemohl.

„Podívali jsme se na smlouvy. Pokud je tam zákaz, je zákaz účasti pod nějakou sankcí, respektive doplatkem za hostování. U Švece tahle klauzule nebyla, což kvituji. Proto jsme ho do utkání postavili,“ poslal do Edenu poděkování za nebojácné, i když možná nechtěné gesto trenér Bohemians Roman Pivarník.

I díky Švecovi udržela zelenobílá defenziva nulu a dovedla utkání se Slavií k remíze 0:0.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme