Světový fotbal asi přišel o svého vládce. Bayern v LM zašlápl Barcelonu

Španělská média mají dnes snad všechna společné téma číslo 1 - včerejší porážku fotbalistů Barcelony v semifinále Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Tita Vilanovy zažili na hřišti mnichovského Bayernu debakl 0:4 a postup do finále prestižní soutěže se pro ně stal už spíš jen snem. Bayern předčil svého soupeře ve všech ohledech a v posledních letech tolik obdivovaná Barcelona hrála prachobyčejný komparz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lionel Messi (vlevo) a Xavi Hernandez z Barcelony po prohraném semifinále LM na hřišti Bayernu | Zdroj: Reuters

„Bayern byl týmově lepší, lépe bránil a dokázal využít svoje šance. V odvetě se pokusíme o zázrak, i když víme, že postup do finále je téměř nemožný,“ zhodnotil zápas barcelonský Xavi Hernandez.

V Mnichově se po zápase mohutně slavilo – aby taky ne, vždyť vítězství 4:0 nad Barcelonou může fanoušek Bayernu zažít třeba také jen jednou za život. Podle toho si to Mnichovští užili. Svůj tým už vcelku po právu vidí v londýnském finále.

Pokud by se včerejší zápas vzal čistě fakticky, o vítězství se zasloužili dvěma góly Müller, jedním Gomez a jedním Robben. Zajímavější ale je, jak pěkně tenhle zápas ilustroval, že držení míče není ve fotbale zdaleka všechno a nemusí znamenat vůbec nic.

Přehrát

00:00 / 00:00

O katastrofálním výkonu Barcelony v semifinále Ligy mistrů s Bayernem mluvil ve vysílání redaktor Jan Kaliba

I v tomto zápase totiž jako obvykle platilo, že Barcelona svého soupeře ve statistice držení míče jasně předčila, 63 % času k 37 % mluví za vše. Jenomže Bayern utloukl svého soupeře přímočarostí, jeho hráči celkově naběhali zhruba o šest kilometrů více.

Bayern v současné formě zkrátka nerozlišuje Wolfsburg, Hamburk nebo Barcelonu. Messi, Xavi nebo Iniesta byli místy naprosto bezradní – hráči katalánského celku si kolikrát nedokázali přihrát třikrát v kuse. Naopak fotbalisté Bayernu byli hladoví po vítězství, motivovaní a také výborně fyzicky připravení a Barcelonu k ničemu nepustili.

Barcelona naposledy utrpěla takový debakl v Lize mistrů ve finále před 19 lety s AC Milán. Španělská média tým trenéra Tita Vilanovy za včerejší prohru naprosto rozcupovala.

„Bayern zašlápnul Barcelonu. Skandální gólová nadílka. Barcelona ztrácí svůj kredit. Přišel konec cyklu. To jsou jen některé z titulků španělského tisku ohledně prvního semifinále Ligy mistrů a nečekaně vysoké prohry Barcelony v Mnichově,“ informuje ze Španělska spolupracovnice Českého rozhlasu Ľubica Zlochová.

Jiří Chum, Ľubica Zlochová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme