Talent Macek podepsal smlouvu v Juventusu. Rád by ze sestavy vyřadil Khediru

Roman Macek podepsal tříletou smlouvu v hvězdném Juventusu Turín. Devatenáctiletému zlínskému fotbalistovi nabídli Italové tříletý kontrakt. Český talent už tři roky působí v mládežnické akademii turínského klubu. V poslední sezoně přihrál na 15 gólů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Macek by se mohl už brzy dostat do sestavy slavného Juventusu Turín | Foto: Reuters

V příštích dnech se rozhodne o působišti zlínského rodáka v další sezoně. Ve hře jsou 2 varianty: Buď ho klub pošle na hostování, nebo se 6. července zapojí do přípravy hvězdného A týmu Juventusu.

Tři roky jste byl v mládežnické akademii, teď přišla tříletá smlouva s Juventusem. Čím jste zaujal vedení?

Přehrát

00:00 / 00:00

Talentovaný fotbalista Roman Macek přijel na dovolenou do rodného Zlína, k rozhovoru ho pozval reportér ČRo Pavel Sedláček

V téhle sezoně jsme vytvořili v Primaveře (italská mládežnická soutěž, pozn. red) velice silný tým a došli jsme v třech soutěžích vlastně do třech finále. Sezona se povedla a jsem strašně rád, že se mnou klub byl spokojený.

Občas trénujete i s A-týmem. Jak vás vzali hvězdy jako Buffon, Khedira, Pogba?

Kdykoliv jde někdo z nás mladých na trénink, tak hned před začátkem tréninků sestava zdraví, povídá si. Jsou to úžasní lidé a je to takové lehčí, že nás hned vezmou do party.

Bavili jsme se o tom, že jednou budete muset se sestavy vytlačit Khediru, když už hraje váš post. To nebude lehká práce.

Nic lehkého to nebude. Juventus má na každém postu ty nejlepší hráče na světě, takže ať už bych hrál jakoukoli pozici, nebylo by to. Na mé pozici hraje Sami Khedira, který vyhrál na mistrovství světa i Ligu mistrů s Realem Madrid.

Jak se to stane, že se člověk v 16 letech ocitne ve slavném Juventusu Turín?

Stalo se to díky prvnímu reprezentačnímu srazu proti Slovensku v kategorii U-16. Už tam přijeli skauti z Juventusu a po dvojutkání se Slovenskem si mě pozvali na zimní stáž. Následovala jednání o přestupu do Juventusu.

Kolikrát jste to ze začátku chtěl zabalit vrátit se do Zlína? Stýskalo se vám?

Samozřejmě se mi stýskalo, ale zabalit? To nikdy a děkuji za techniku v dnešní době. Musím se přiznat, že na telefonu jsem strávil hodně času, ať už s rodinou, přítelkyní nebo s přáteli. Oni mě hodně podrželi.

Ale když člověk chce dosáhnout toho snu a chce se stát fotbalistou, navíc když jde o takový klub jako Juventus, tak musí zatnout zuby. Postupem času to odeznělo a už se mi ani nestýská.

Jak se zvyká na mimofotbalový život v Itálii? Co se tam dá dělat ve volném čase?

Se spoluhráči žijeme všichni v jednom hotelu, takže jsem trávil čas s nimi. Turín je krásné město a Itálie mi sedla. Kdykoliv skončí trénink a máme chuť na nějakou zmrzlinu nebo na pizzu, tak neztrácíme čas a vždycky vyrazíme do města.

Pořád vám říkají Furia Checa due?

Takhle byl nazývaný vlastně Pavel Nedvěd, a tohle je přirovnání, protože jsem ze stejného národu jako Pavel Nedvěd, kterého si nesmírně váží. Je to spíš taková vtipná přezdívka.

Pavel Sedláček, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme