Teď teprve přijdou zápasy, které se počítají, varuje reprezentant Lafata

Kouč fotbalové reprezentace Michal Bílek vítá své hráče na srazu před soutěžními zápasy celkově už podesáté, ale na podobnou situaci čekal skoro tři roky. Jeho svěřenci mají v zádech dva vydařené přípravné zápasy a po dlouhé době nečelí před soutěžními duely kritice veřejnosti. Na následující kvalifikační utkání s Dánskem a v Arménii se tak tým kolem kapitána Tomáše Rosického může připravovat v relativním klidu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči české fotbalové reprezentace trénovali 18. března v Praze před kvalifikačními zápasy s Dánskem a Arménií. | Zdroj: ČTK

„V životě fotbalisty je velice důležité, aby uměl zacházet s neúspěchem a aby uměl zacházet s úspěchem,“ říká jeden z nejzkušenějších fotbalistů v týmu Tomáš Rosický, jehož role se ale nijak zásadně nemění.

Záložník Arsenalu nebude na své spoluhráče ani přísnější, ani hodnější, když teď dvakrát v řadě v přípravných zápasech po dobrých výkonech zvítězili.

„Ať už se daří nebo nedaří, snažím se být ten samý, být ostatním nějakým způsobem nápomocný. Je to strašně důležité.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté nejsou po dlouhé době pod výrazným tlakem a mají za sebou vydařené výsledky v přípravě

Pro národní tým pod vedením Michala Bílka jde o věc skoro už zapomenutou, minulé srazy a následné důležité zápasy, to byla často odpověď na velkou kritiku po nevydařených přípravných duelech. Až se skoro zdálo, že je "bič" to první, co fotbalisté potřebují k tomu, aby uspěli. Takže i třeba David Lafata je teď zvědavý, jak se reprezentanti se skoro už zapomenutou rolí vypořádají.

„Je to jednodušší, nejsme pod nějakým velkým tlakem médií. Na druhou stranu to pořád byly jen přátelské zápasy, teď teprve přijdou ta utkání, ve kterých se rozhoduje a která se počítají,“ říká útočník David Lafata.

Ostatně, varovný prst je teď na místě. Reprezentanti hrají s Dánskem v Olomouci a doufají, že se nebude opakovat dva a půl roku starý příběh. Tehdy se na stejném místě utkali s Litvou, a právě po dvou po sobě jdoucích slušných výkonech a přesvědčivých výhrách nad Američany a Lotyši v přípravných zápasech v tom soutěžním prohráli. I tehdy měli po delší době dostatek klidu na přípravu.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme