Tělo si řeklo, že si potřebuje odpočinout, myslí si zraněný Chramosta

Poraněné koleno a operace. Tuto větu v posledních týdnech až příliš často slyšeli fotbalisté Mladé Boleslavi. Stačí zmínit stoperské duo Adrian Rolko - Michal Smejkal nebo útočníka Jana Chramostu. Poškozené křížové vazy kapitána Středočechů vyřadily ze hry s největší pravděpodobností do konce podzimní části sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva boleslavští hrdinové zápasu na Spartě - Marek Kulič (vlevo) a Jan Chramosta | Zdroj: ČTK

Zranění si jednadvacetiletý fotbalista způsobil bez cizího zavinění. Na tréninku se radoval z gólu. Jen pár okamžiků. Bolest byla silnější. Stejně jako volání po lékařském zákroku.

„Byla to plastika předního vazu. Myslím si, že pan doktor odvedl dobrou práci. Už mám druhý týden po operaci, takže se můj stav lepší, začínám lépe chodit, mám vytažené stehy, takže doufám, že ta rehabilitace bude co nejrychlejší,“ upřesňuje Jan Chramosta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se zraněným Janem Chramostou mluvil Pavel Petr

Aktuální zdravotní stav mu toho příliš nedovolí. Fotbal pochopitelně musel jít stranou. „Snažím se doma co nejvíc cvičit a chodit. To je tak maximum, co můžu udělat. Musím být měsíc o berlích, pak bych to viděl na nějakou dovolenou, kde bych si trochu odpočinul a srovnal myšlenky a pak se vrátil a začal s nějakou intenzivnější prací.“

Jednadvacetiletý fotbalista skutečně plánuje dovolenou. Jako součást regenerace. V posledních letech si ji nemohl vychutnat. „Spíš dovolenou s přítelkyní, protože jsem se vlastně čtyři roky nikam nedostal a paradoxně teď je čas, kdy vlastně může někam vyrazit.“

„No a pak je v jednání třeba i nějaké zahraniční rehabilitační centrum. Tak uvidíme. Někam za sluncem, slaná voda je na to dobrá, tak třeba i ta regenerace bude rychlejší,“ předpokládá Chramosta.

Mezi mladoboleslavskými fanoušky jsou zranění fotbalistů pochopitelně tématem většiny hovorů. Spekulují o tom, jestli nemohou být výsledkem velké zátěže. Ani samotného hráče nenechají v klidu.

„Hodně jsem nad tím přemýšlel a myslím si, že spousta lidí kolem také přemýšlí, jestli je to náhoda, že se vlastně tři hráči vyřadí úplně se stejným zraněním, kdy dva si to udělají úplně sami. Z mého pohledu je to tak, že čtyři roky jedu ‚nonstop,‘ bez dovolené, tak si asi tělo řeklo, že má dost a že si potřebuje odpočinout.“

Zranění přišlo v nejméně vhodnou dobu

Jan Chramosta přitom mohl v podzimní části sezony těžit z výborné formy. Trenér Michal Bílek dokonce počítal s jeho nominací pro přípravný duel reprezentačního ‚áčka‘ na Ukrajině. Na Městském stadionu si podávali pomyslnou kliku zástupci zahraničních klubů. Zranění prostě přišlo v nejméně vhodnou dobu. Takový už je fotbal.

„Bohužel, je pravda, že se takové zranění nehodí nikdy, ale já jsem byl teď v období, kdy to bylo dobré, byl jsem kapitán, možná byla reprezentace, mohli jsme se dostat s klubem do Evropské ligy do základní skupiny. Bohužel, svět se nezboří,“ vnímá mladý fotbalista situaci s nadhledem.

Neznamená to ovšem, že by už nevyhlížel návrat na zelený pažit. Přemýšlí o tom, kdy se znovu zapojí do přípravy a zasáhne do hry.

„Doufám, že co nejdřív, ale asi to vypadá až na tu jarní část. Není důvod to uspěchat. Když se pak zranění vrátí, tak je to hodně nepříjemné. Určitě nic neuspěchám, ale když to půjde, tak samozřejmě půjdu co nejdřív,“ věří Jan Chramosta.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme