Teplice a Jablonec odskočily pronásledovatelům

Oba vedoucí celky fotbalové Gambrinus ligy ve 13. kole bodovaly naplno, i když o svých výhrách rozhodly až v závěru. Jablonec zdolal doma Bohemians a Teplice vybojovaly vítězství v Kladně. Na opačném konci tabulky se nic nemění, pět posledních týmů vyšlo naprázdno.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

SK Kladno - FK Teplice 0:2 (0:0)

Středočeši dávali až příliš najevo svou snahu hlavně neprohrát a po většinu utkání se pouze bránili. Nemuseli odcházet s prázdnou, protože měli v brance skvělého Pavlíka, který zmařil velké příležitosti ke skórování z blízka zakončujícímu Mahmutovičovi v první půli  a Ljevakovičovi ve druhém poločase. Kladenskému gólmanovi pomohla jednou i branková konstrukce při hlavičce Matulově. To už neplatilo v 74. minutě, kdy se Verbířova střela od tyče odrazila k Vondráškovi, který utkání rozhodl. Zasloužené vítězství Teplic pojistil v nastavené době Kalivoda.

Branky: 74. Vondrášek, 90+3. Kalivoda. Rozhodčí: Kocián - Čecháček, Vysloužil. ŽK: Procházka, Gross - Rosa. Diváci: 1845.

00:00 / 00:00

13.kolo Gambrinus ligy očima našich reportérů

Kladno: Pavlík - Mráz, Gross, Procházka, Hajník - Bartoš, Szabo, Hlava, Cigánek (81. Moravec) - Šilhan (81. Zachariáš), Klinka.
Teplice: Grigar - Vidlička (46. Vondrášek), Lukáš, Smejkal, Matula - Verbíř, Klein (53. Rosa), Ljevakovič, Stožický - Vachoušek - Mahmutovič (90. Kalivoda).

FK Baumit Jablonec - FK Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Hodně dlouho se domácí proti úporně bránícím hostům nemohli prosadit. Pražany podržel brankář Jaroslav Belaň, který chvílemi nevěděl doslova kam dřív skočit. Překonat ho dokázal až Tomáš Huber přízemní, a možná tečovanou, střelou po devátém rohu domácích. Bohemians se z brejku neprosadili a body na Střelnici nezískali.

Branka: 83. Huber. Rozhodčí: R. Hrubeš - Mencl, Koval. Diváci: 2480.

Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Huber, Kovařík - Haurdič (74. Vukovič), Loučka, Jarolím, Čížek (87. Michálek) - Lafata, Vošahlík.
Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Horáček, Modeste - Dittrich (71. Andronic), Turtenwald, Dobeš - Zoubek, Jeslínek (81. Halama) - Ibe (60. Kincl).

Sigma Olomouc - České Budějovice 2:0 (1:0)

Po vyrovnaném úvodu vše změnil gól domácích ve 22. minutě. Po přihávce z pravé strany poslal míč do sítě hlavou Michal Ordoš. Olomoučané pak ovládli hru, branku ale přidali už jen jedinou.  Krátce po přestávce ji vstřelil Michal Hubník.

Branky: 22. Ordoš, 46. Hubník. Rozhodčí: Adámek - Moudrý, Koval. ŽK: Onofrej - Žižka, Riegel. Diváci: 3186.

Olomouc: Lovásik - Rossi, Škerle, Dreksa, Onofrej - Janotka, Petr (80. Bajer), Hořava (88. Otepka), Hubník (72. Štěpán) - Ordoš, Šultes.
Č. Budějovic: Kučera - Riegel, Žižka, Jarabica, Leština - Krob (58. Dolejš), Doležal, Hudson, Černák - Meszároš (67. Sedláček), Ondrášek (82. Everson).

Bohemians 1905 - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Ani ve třetím vzájemném duelu v krátké době si Klokani s Libercem neporadili. Zápas to byl vyrovnaný, častěji musel zasahovat hostující gólman Hauser. Vše pochytal, a když v 15. minutě zaváhal při vybhání, Škoda jeho chybu nepotrestal. Jediný gól dal v 69. mnutě Jan Blažek, jeho přesná střela do horního rohu branky znamenala vítězství.

Branka: 69. Blažek. Rozhodčí: Franěk - Dobrovolný, Pelikán. ŽK: Škoda - Bosančič. Diváci: 5847.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Růžička (64. Slezák), Hašek (79. Dian), Štohanzl, Róth - Hartig (71. Ibragimov), Škoda.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Janů - Dočkal, Bosančič (80. Čorič), Vácha, Papoušek (66. Kerič) - Krbeček, Blažek (90. Nezmar).

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:2 (3:0)

Necelé tři tisícovky diváků sledovaly zápas dvou rozdílných poločasů. Ten první boleslavští vyhráli 3:0. Skóre hlavou otevřel Rolko, druhý domácí úspěch zaznamenal Mendy a po individuální akci se prosadil Kulič.  Až v 66. minutě se gólové radosti dočkalo také Slovácko, po přihrávce Švancary snížil Ondřejka. O dvanáct minut později hlavičkující Smetana upravil na rozdíl jediné branky. Těsný náskok už si domácí pohlídali.

Branky: 9. Rolko, 14. Mendy, 29. Kulič - 66. Ondřejka, 78. Smetana. Rozhodčí: Matějek - Košec, Drastik. ŽK: Procházka, Lemessa - Kordula. Diváci: 2830.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Rolko, Fabián (90. Janíček) - Mendy, Rajnoch, Opiela, Táborský (82. Kysela) - Kulič, Pecka (71. Lemessa). Trenér: Uhrin.
Slovácko: Vašek - Randa, Kordula, Struhár, Urbánek - Racko (48. Smetana), Zelenka, Abrahám, Cleber (41. Kubáň) - Ondřejka, Švancara. Trenér: Mazura.