Teplice jsou v čele ligy, třetí fotbalisté Baníku

Fotbalisté Teplic se dostali v 11. kole Gambrinus ligy na první místo tabulky. Severočeši totiž zvítězili na hřišti Příbrami 3:0 po dvou brankách Mareše a jedné Verbíře. Dále Sparta pouze remizovala s Českými Budějovicemi 1:1 a Ostrava přehrála Liberec 1:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

1. FK Příbram - FK Teplice 0:3 (0:1)

Účelová hra Teplic dostala severočeský tým do čela tabulky. Do vedení je dostal z ojedinělé šance po půlhodině hry Mareš, který po chybě brankáře Müllera vsítil i druhý gól. Snahu Příbrami o vyrovnání ničil výborný gólman Grigar. Závěrečný neúspěšný tlak potrestal z protiútoku 74. ligovým gólem Verbíř.

Branky: 34. a 60. Mareš, 83. Verbíř. Rozhodčí: Adam - Chytil, Slavík. ŽK: Videgla - Klein, Vachoušek. Diváci: 2300.

00:00 / 00:00

11. kolo Gambrinus ligy

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)

Letenští začali náporem, už ve 12. minutě se po centru Zemana prosadil hlavou Wilfried. Stejný hráč měl na noze i pojistku, ani jednou ji ale za celé utkání nepřidal. Trpělivá hra hostů dostala pouze jedinou příležitost ohrozit branku soupeře. V 79. minutě ji ve vyrovnání proměnil minutu předtím střídající Hudson, který o tyč odrazil střelu po zaváhání obránce Řepky.

Branky: 12. Wilfried - 79. Hudson. Rozhodčí: Franěk - Ubias, Vysloužil. ŽK: Kalouda, Kucka - Doležal, Hunal, Jarabica. Diváci: 5522.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Atraktivní fotbal byl hlavně soubojem Mičoly s Hauzrem. Aktivní bilanci si udržel Hauzr, když zneškodnil sólo protivníka už ve 14. minutě. Jednou se ale Mičolovi podařilo na libereckého brankáře vyzrát, to když v 55. minutě zblízka protlačil za brankovou čáru přihrávku Lukeše.

Branka: 55. Mičola. Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Pospíšil. ŽK: Neves - Gecov. Diváci: 3200.

Metoděj Novák, Ondřej Prokop, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít