Teplice po remíze s Boleslaví dál vedou Gambrinus ligu

Jablonec se po výhře v Brně na Teplice bodově dotáhl. Zápasy 12. kola Gambrinus ligy provázel divácký nezájem, v Brně dva tisíce, v Liberci o pět set více. Šlágr kola v Teplicích přitáhl na stadion pohých 3500 diváků.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

FC Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

V prvním poločase byli domácí aktivnější, jejich hra však působila těžkopádně. Po Bosančičově dalekonosné střele z 38. minuty tak jejich gól ze 40. minuty, který vstřelil Kelič po standardní situaci rozehranou Frejlachem, byl zároveň jejich první střelou na branku hostí. V závěru prvního poločasu se po akci Váchy a Jeriše ocitl v nadějné příležitosti Nezmar, kterému však šanci sebral hostující brankář Pleško. Ve druhém poločase si Liberec svůj náskok bez problémů pohlídal.

Branka: 40. Kelič. Rozhodčí: Kocourek - Hojsík, Gallo. ŽK: Gecov - Šmejkal, Rodriguez. Diváci: 2447. Sestavy: Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Janů - Frejlach (71. Blažek), Gecov, Bosančič, Vácha - Nezmar (81. T. Krbeček), Kerič (90. Dočkal). Trenér: Škorpil. Příbram: L. Krbeček - Nohýnek, Müller, J. Štochl, Pleško - Klesa (74. Pilík), Tarczal, Hušbauer (77. Wágner), Šmejkal - Huňa, Rodriguez (67. Dort). Trenér: Marko.

Baník Ostrava - Bohemians 1905 3:1 (2:0)

Favorizovaný domácí tým zatlačil hosty od začátku utkání před jejich pokutové území. Úvodní tlak korunoval gólem Martin Lukeš po akci Radima Řezníka. Po prvním gólu se hra vyrovnala, skórovat však dokázali opět domácí. Ve 33. minutě po rohovém kopu Tchuře napálil míč do sítě Miloslav Strnad. Hosté udeřili po osmi minutách druhé půle, kdy se Milan Škoda opřel do míče a nedal brankáři Baránkovi šanci. V 62. minutě zvýšil Mario Lička po dalším Tchuřově centru na 3:1. Ve zbytku utkání se hosté nezmohli ani na snížení stavu.

Branky: 15. Lukeš, 33. Strnad, 62. Lička - 53. Škoda. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Santarius. ŽK: Varadi - Janek, Škoda. Diváci: 5621. Sestavy: Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Tchuř - Lukeš, Marek, Lička - Mičola (84. Wojnar), Strnad (89. Kraut), Zeher (60. Varadi). Trenér: Koubek. Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Janek (68. Bartek), Lukáš, Dian (75. Hašek), Štohanzl - Ibragimov (84. Kaufman), Škoda. Trenér: Hoftych.

00:00 / 00:00

12. kolo Gambrinus ligy.mp3

1. FC Slovácko - SK Kladno 2:0 (1:0)

V souboji týmů bojujících o záchranu byli domácí od začátku lepší, první gól vstřelila jejich nedávná posila Lukáš Zelenka ve 22. minutě střelou z dálky, která propadla brankáři Pavlíkovi pod tělem. V zápětí mohl srovnat Zoubek, jeho střelu však Vašek dokázal zlikvidovat. V 34. minutě se ukázal na druhé straně hřiště ukázal Pavlík, když vytáhl Švancarovu střelu. Ve druhé půli z trávníku zmizel i poslední náznak fotbalovosti. V 67. minutě mohli domácí svůj náskok zvýšit, po Kordulově střele nedokázal vyražený míč vrátit do branky Cleber. V 88. minutě zápas definitivně rozhodl střídající Abrahám, který proměnil Švancarův centr.

Branky: 22. Zelenka, 85. Abrahám. Rozhodčí: Paták - Handlíř, Tacina. ŽK: Zoubele, Holub, Strnad. Diváci: 5065. Sestavy: Slovácko: Vašek - Randa, Struhár, Němčický, Urbánek - Racko (63. Valenta), Kordula, Zelenka (81. Abrahám), Cleber - Chmelíček (30. Ondřejka), Švancara. Trenér: Mazura. Kladno: Pavlík - Bartoš, Gross, Procházka, Mráz - Zoubele, Holub, Strnad, Hajník - Tatanašvili (35. Šilhan), Klinka (60. Cigánek). Trenér: Hřídel.

1. FC Brno - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:1)

Ve vyrovnaném souboji se první prosadili hosté, na dálku bojující s Teplicemi o první místo v ligové tabulce. Ve 20. minutě Vošahlík usměrnil do branky centr Kovaříka. V závěru první půle oba celky dokázali zahodit velké šance, největší útočník Tomáš Došek, když z malého vápna nedokázal trefit odkrytou jabloneckou branku. Ve druhém poločase začalo Brno aktivně, svou snahu však zužitkovat nedokázalo. Největší šanci měl Dostálek, který po tyč.

Branka: 19. Vošahlík. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pospíšil. ŽK: Došek, Polách - Haurdič, Lafata. Diváci: 2052. Sestavy Brno: Bureš - Červinek, Dvorník, Sus, Dřížďal - Šural (69. Dalmo), Mareček, Polách, Lira (46. Léo) - Rabušic (80. Dostálek), Došek. Trenér: Beránek. Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Drsek (37. Michálek), Kovařík - Haurdič, Jarolím (89. Valenta), Loučka, Čížek - Vošahlík, Lafata (84. Vukovič). Trenér: Komňacký.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:2)

V prvním poločase se vše podstatné odehrálo během pěti minut. Nejprve v 19. minutě Ludovic Sylvestre vstřelil úvodní gól. O dvě minuty později centroval před boleslavskou branku Ljevakovič, Mareš střelou trefil tyč a dezorientovaný brankář Miller si odražený míč srazil do sítě. Ale o další dvě minuty později Chramosta trefil Sylvestreho přihrávku přesně k tyči. Ve druhé půli diváky zaujal až centr Mareše v 62. minutě, který našel na malém vápně Mahmutoviče, který však Millera nepřekonal. Úspěšnější byl v 64. minutě Stožický, který presně trefil odražený míč. V 70. minutě vyvrcholila strkanice mezi Kyselou a Marešem před rozehráním rohového kopu Marešovým faulem, za který dostal červenou kartu. Následná oboustraně tvrdá hra už další góly nepřinesla.

Branky: 21. vlastní Miller, 67. Stožický - 19. Sylvestre, 23. Chramosta. Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Večeřa. ČK: 70. Mareš (Teplice). ŽK: Verbíř - Janíček. Diváci: 3515. Sestavy: Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Smejkal, Matula - Verbíř, Klein, Ljevakovič, Stožický (82. Vondrášek) - Mahmutovič (86. Kalivoda), Mareš. Trenér: Plíšek. Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Fabián (86. Pecka) - Mendy, Rajnoch, Sylvestre (60. Opiela), Poláček (53. Kysela) - Kulič, Chramosta. Trenér: Uhrin.

Tomáš Kohout, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Jan Kaliba, Pavel Vácha, Tomáš Perutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít