Teplice podlehly Boleslavi, Liberec zdolal Olomouc

Fotbalisté Olomouce dál ztrácejí šanci na pohárové příčky. Už čtyři kola v řadě nevyhráli a po prohře v Liberci 0:3 spadli na páté místo. Před ně se dostala Mladá Boleslav, která zvítězila v Teplicích 2:1. Deváté je v průběžné tabulce Slovácko po výhře nad Příbramí 2:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 3:0 (1:0)

Situace v pokutovém území byly pro hosty rozhodující. V první půli přihrával Breznanik do výborné pozice Štajnerovi, po změně stran byl dostatečně aktivní po rohovém kopu Nezmar a poslední branku přidal po přímém kopu Janů Kelič. Naopak hosté stále nenašli náhradu za Michala Hubníka a bez vstřelené branky nemohli ani pomýšlet na výhru.

Branky: 40. Štajner, 66. Nezmar, 71. Kelič. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Lakomý. ŽK: Breznaník - Vepřek. Diváci: 3912.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Tepličtí začali aktivně, Mareš se ale neprosadil, Mahmutovič dvakrát také ne, až napotřetí dal gól. Ve 20. minutě dorazil do sítě míč, který vypadl z náruče mladoboleslavského brankáře Šeda. Ale hosté zanedlouho vyrovnali. Nejprve trefil Kúdela tyč Slavíkovy branky a vzápětí usměrnil Mendyho centr Chramosta.

Mladá Boleslav byla co do šancí tím lepším celkem a v předposlední minutě získala tři body. To když Tomáš Fabián vystřelil zpoza pokutového území a o tyč dostal míč do sítě.

Branky: 20. Mahmutovič - 33. Chramosta, 88. Fabián. Rozhodčí: Franěk - Peřina, Vysloužil. ŽK: Mahmutovič - Mach. Diváci: 3615.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Duel skoupý na brankové příležitosti rozhodla akce Ondřejky z 54. minuty, kdy uherskohradištský forvard prodloužil míč na Švancaru, který ho lehkým bodlem poslal podél hostujícího brankáře. V závěru přidal druhou branku Košút, který byl v tu dobu necelou půlminutu na hřišti.

Branky: 53. Švancara, 90.+1 Košút. Rozhodčí: Paták - Tacina, Kovářík. ŽK: Urbábek, Kubáň, Motalygo - Tarczal, Videgla, T. Pilík. Diváci: 5458.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít