Teplice se osamostatnily v čele Gambrinus ligy. Plzeň porazily 2:1

Fotbalisté Teplic porazili v dohrávce 16. kola Plzeň 2:1 a v tabulce mají tříbodový náskok na druhou Spartu. O góly vítěze se podělili Siva a Mahmutovič, za hosty snižoval Bakoš.

FK Teplice

Zápas patřil podle ligového rozpisu ještě do podzimní části soutěže, kvůli nákaze prasečí chřipky v teplickém kádru byl ale odložen na březen. Ve vyrovnaném duelu rozhodla větší efektivita domácích, závěrečný tlak Plzně pak ukončilo vyloučení Limberského.

Hosté začali aktivněji, už v deváté minutě ale inkasovali. Vachouškův přetažený centr z přímého kopu vrátil od pravé tyče hlavou Matula a nabíhající Siva mířil z malého vápna přesně. To vyburcovalo Plzeň k ještě větší aktivitě, hru dirigoval především Pavel Hotváth.

00:00 / 00:00

Reportáž z utkání Teplice - Plzeň

Jeho střelu z 12. minuty výborně vyrazil brankář Slavík, o patnáct minut později vyslal plzeňský kapitán obloučkem do šance Bakoše. Ani on ale na gólmana domácích nevyzrál. Pak už Teplice zpevnily obranu a soupeře do dalších šancí nepustily. Sami ale také směrem dopředu nic nepředvedly.

Z minima maximum využili domácí také hned po změně stran. Došek vyslal
do úniku Mahmutoviče, který míč udržel proti dvěma bránícím hráčům a poslal ho podél vybíhajícího brankáře Daňka do sítě podruhé.

Plzeň se nepřestala snažit o aktivní hru a výsledkem byl kontaktní gól. Na Horváthův centr z levé strany si na malém vápně naskočil Bakoš a obloučkem dostal míč do branky. Narůstající tlak hostů ale v 72. minutě utnul Limberský, který uprostřed hřiště sestřelil ostrým skluzem Vidličku a po druhé žluté kartě musel ze hřiště.

Jeho vyloučení teplické uklidnilo a obraz hry se znovu změnil v jejich prospěch. Teplice si vypracovaly šance, třetí gól už ale nepřidaly. Vítězství 2:1 jim přesto dává v tabulce Gambrinus ligy tříbodový náskok na druhou Spartu.

Teplice - Plzeň 2:1 (1:0)

Branky: 10. Siva, 51. Mahmutovič - 65. Bakoš. Rozhodčí: Matějek - Chytil, Mencl. ŽK: Vidlička - Limberský, Rada. ČK: 72. Limberský. Diváci: 3008.

Teplice: Slavík - Vidlička, Matula, Klein, Siva - Verbíř (78. Kalivoda), Ljevakovič, Vachoušek (90. Doležal), Stožický - Došek (66. Zoubele), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Plzeň: Daněk - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Rajtoral (70. Jiráček) - Bakoš (87. Vaněček), Kolář (76. Lecjaks). Trenér: Vrba.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít