Teplice udržely první místo fotbalové tabulky

Fotbalisté Teplic zdolali v 8.kole Gambrinus ligy Bohemians 1905 1:0. V dalších utkáních porazili Bohemians Praha Příbram 1:0, Olomouc nestačila na Kladno 1:2 a České Budějovice hrály se Slováckem bez branek.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

FK Teplice - Bohemians 1905 1:0 (0:0)

První vážnou šanci měli Klokani, když střelu Rótha stěží vytlačil Grigar na roh. Po druhé žluté kartě byl v 57. minutě vyloučen Rychlík, z následného přímého kopu trefil Klein tyč Sňozíkovy branky. Hostující obrana tak vydržela do 78.  minuty, kdy rohový kop poslal do sítě kolenem Smejkal. Navýšit výsledek mohl Mahmutovič, ale lobem v 86. minutě přehodil brankáře i branku.

Branka: 78. Smejkal. Rozhodčí: Matějek - Tacina, Kovařík. ŽK: Mareš - Rychlík, Cseh. ČK: 57. Rychlík (Bohemians 1905). Diváci: 5120.

00:00 / 00:00

8. kolo, jak o nich míní reportéři Radiožurnálu

Bohemians Praha - 1. FK Příbram 1:0(1:0)

Hosté začali aktivněji, jenže Huňa s Rodriguesem branku netrefili. Vzápětí se tak do vedení dostali domácí, když rohový kop Zoubka poslal z půl metru do branky Macháček. Neaktivní Příbram na obranu domácích recept nenašla, druhé ligové vítězství domácích mohl ve druhé půli zvýraznit Dobeš, ale netrefil.

Branka: 36. Macháček. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Kubáň. ŽK: Turtewlad, Mach, Grznár, Fenyk - Klesa, Šmejkal. Diváci: 625.

Sigma Olomouc - SK Kladno 1:2 (0:1)

V 6.  minutě přeloboval téměř z půlky hřiště Drobisze Procházka. V 19. minutě brankář domácích chybu při úniku Tatanašviliho napravil, ale těsně po přestávce už to bylo o 2 góly. Střelu Holuba nechtěně napůl zblokoval Hořava a míč obloučkem přelétl Drobisze. Z penalty sice v závěru po ruce kladenských srovnal Bajer, ale více už Hanáci nestihli.

Branky: 77. Bajer z pen. - 6. Procházka, 48. Holub. Rozhodčí: Hrubeš - Čecháček, Drastík. ŽK: Rossi, Dreksa (oba Olomouc). Diváci: 3655.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:0

Akcemi nabitý první poločas skončil jako celé utkání bez úspěchu. Hned dvakrát byl v dobré příležitosti Tomáš Stráský, ale hlavou ani levačkou branku netrefil. A pokud hráči vměstnali své střeli mezi 3 tyče, lapili je výborní brankáři Vašek s Kučerou. Druhý poločas nenabídl kromě gólů ani šance.

Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Ondrášek, Jarabica - Valenta, Šimáček. Diváci: 2587.

Tomáš Kohout, Tomáš Minarčík, Jaroslav Plašil, Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít