Teplice v čele Gambrinus ligy, Ostrava je třetí

Fotbalisté Teplic vedou v průběžném 10. kole tabulku Gambrinus ligy. Na Stínadlech totiž zdolali domácí Liberec 2:0. Stejným výsledkem zvítězil Baník ve Slovácku a Plzeň přehrála Olomouc 1:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Jasná příležitost domácích byla po první půli jedinou, po změně stran začaly šance Baníku. Nejprve netrefil po Lukešové centru branku Neuwirth, po dalším Lukešově centru nezakončil Lička. Další šance hostů skončila nepřesnou přihrávkou, protiútok Slovácka skončil na zblokovaném pasu. Kuriózně se dostali hosté k úvodní brance, Lukešúv roh, odkopávající domácí Urbánek trefil Ličku a od něj zapadl míč do sítě. Druhý gól přidal po dlouhém autu Tomašáka a nepřesné rozehrávce Slovácka opět Lička.

Branky: 64. a 75. Lička. Rozhodčí: Adámek - Zlámal, Gallo. ŽK: Cleber, Urbánek, Formánek - Tomašák, Varadi. Diváci: 7252.

00:00 / 00:00

10. kolo na Radiožurnálu

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Pouze žluté karty viděli diváci v první půli, šance nabídli fotbalisté až po přestávce. Ujala se z nich pouze jediná, když pohlednou kombinaci domácích zakončili přihrávající Rezek a zakončující Bakoš. Hosté působili nebezpečně až v posledních minutách, k bodu měli ale daleko.

Branka: 73. Bakoš. Rozhodčí: Adam - Handlíř, Kubáň. ŽK: Ševinský, Horváth, Bakoš, Petržela - Rossi, Komárek, Kaščák, Škerle. Diváci: 3105.

FK Teplice - Slovan Liberec 2:0 (2:0)

Nevyužité šance Slovanu v úvodu utkání potrestali domácí v první vážnější příležitosti. Trefil se obránce Vidlička. Následný uvolněný výkon přinesl domácím do přestávky ještě druhý gól. Zkušený Verbíř si na hranici pokutového území počkal na nabíhajícího Mahmutoviče, který míč poslal do sítě. Liberec se ve druhé půli snažil vyrovnat, přes pozorné teplické fotbalisty se ale neprosadil.

Branky: 9. Vidlička, 45.+1 Mahmutovič. Rozhodčí: L. Kovařík - Košec, Moudrý. ŽK: Klein, Lukáš - Bosančič, Papoušek. Diváci: 3056.

Jaroslav Plašil, Vladislav Janouškovec, Tomáš Perutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít