Teplice v minulosti na Radovi vydělaly, v klubu ale nikdy nepůsobil déle než rok

O Petru Radovi se v Teplicích téměř nedá mluvit jako o novém trenérovi. Po včerejším odstoupení Zdeňka Ščasného neváhal, ukončil běžící smlouvu v Jihlavě a dnes už na severu Čech vedl první trénink. Klub ale v kariéře bude trénovat už počtvrté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Rada dnes vedl v Teplicích první trénink | Foto: David Kalvas

„Vždycky jsem tu byl spokojený, práci jsem tady odvedl a neměli jsme problémy. Vždycky jsme hráli v popředí, takže doufám, že na to navážeme i teď. Je to trošku rarita, ale trošku mě to do Teplic táhne, protože jsem tady prožil krásné roky, je tady dobré prostředí, krásný stadion,“ vysvětlil Petr Rada, proč nad nečekanou teplickou nabídkou neváhal.

Jedinou komplikací k návratu do Teplic byla stále běžící smlouva v Jihlavu. Tu ale obratem ukončil a zamířil opět na Stínadla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se staronovým koučem teplických fotbalistů mluvil reportér ČRo David Kalvas

K severočeskému klubu ho pojí vřelý vztah. Zle pro něj skončilo pouze jeho první angažmá. Před 14 lety doplatil na svou horkokrevnou povahu a musel od mužstva odejít, přestože s ním figuroval na třetím místě tabulky.

„Rozhodnutí klubu bylo korektní, protože jsem překročil hranice. Při druhém angažmá, kdy jsem tady byl, jsem měl prakticky smlouvu prodlouženou, ale přišla nabídka k národnímu týmu. A třetí odchod byl, když jsem šel do Slavie,“ vzpomíná.

„Někdo to může chápat tak, že jsem odsud utekl, ale já jsem chtěl po klubu v té době dvouletou smlouvu, klub mi ji nedal a přišla Slavie. Myslím si, že jsem asi jediný trenér, na kterém Teplice vydělaly, protože za mě dostaly od Slavie odstupné, které je možná nejvyšší po Mahmutovićovi,“ vysvětlil Petr Rada, proč v Teplicích, se kterými dvakrát uhrál páté místo, nikdy nevydržel déle než jednu sezonu.

V čele fotbalistů Teplic nahradí Ščasného Petr Rada, klub povede počtvrté

Číst článek

Naposledy v severočeském klubu působil před více než dvěma a půl lety. Od té doby se ale teplické mužstvo výrazně proměnilo, teď je v kádru hned sedm zahraničních fotbalistů.

„Nejsem silný v angličtině, ale v klubu jsou určitě lidi, kteří umějí, takže s nimi budu mluvit individuálně. Fotbalisti jsou to určitě dobří, hlavně ti dva, Litsingi a Nivaldo, ale musí odvádět pro Teplice výkony a kvalitu, kterou prokázali,“ nezaručuje trenér místo ani oporám, které se chystají v létě odejít.

Zkušený kouč si uvědomuje, že převzít tým čtyři dny před startem ligové soutěže je docela dobrodružství.„Je to určitě riziko, ale je to prostředí, které znám, kde jsem působil, někteří hráči tady jsou ještě z mého minulého působení, takže je to určitě trošku lehčí.“

„Budeme snažit, abychom ten začátek nějak zvládli. Hlavně aby se situace tady trošku uklidnila a aby se normálně nastartoval koloběh, který k lize patří,“ plánuje Petr Rada. První a hned ostrý zápas ho čeká v sobotu, v úvodním jarním kole hostí jeho svěřenci doma ostravský Baník.

David Kalvas, Simona Bartošová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme