Termíny kvalifikace fotbalového ME: Dohoda se Skotskem bude složitá

Česká fotbalová reprezentace by se měla dozvědět termínový kalendář pro kvalifikaci o EURO 2012. Pracovní jednání a schůzku o termínech zahájí ve španělském Madridu v pátek. Ke společnému stolu vedle domácí a české delegace usednou také představitelé Skotska, Litvy a Lichtenštejnska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek | Foto: Tomáš Adamec

„My jsme nechtěli nijak spekulovat, kdo by nám vyhovoval víc, nebo míň. V této chvíli musíme získat o soupeřích velké množství informací a kvalitně se na ně připravit. Navíc je dobře, že jsme se vyvarovali šestému koši. Pokud totiž tato mužstva chtějí uspět, tak musí hrát hodně tvrdě, a to vždy zavání nějakým zraněním," popisoval po varšavském losu trenér reprezentace Michal Bílek.

Manažer české reprezentace Vladimír Šmicer už dopředu avizoval, že o formalitu v případě schůzky rozhodně nepůjde. Ostatně, první telefonické kontakty to potvrdily.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž,_fotbal,_termíny.mp3

„Počítáme s tím, že to budou velmi obtížná jednání. Dokonce jsem si objednali zpáteční letenky až na sobotu na ráno, kdyby se to jednání náhodou protáhlo,“ popisoval Vladimír Šmicer.

Skotsko bude největší soupeř

Podle zákulisních informací bude česká strana klást velký důraz na zápasy se Skotskem. Při očekávaném prvenství favorizovaného Španělska by se totiž obě země měly podle papírových předpokladů poprat o druhé místo.

„Najednou jsme zjistili, že představy zúčastněných stran jsou úplně odlišné. Většinou naši soupeři přicházejí s návrhem, abychom nejdříve hráli doma, a pak až by byly odvety u nich. Takhle to ale samozřejmě nepůjde a sám jsem zvědavý, jak to dopadne,“ dodal Šmicer.

Českou stranu zastupuje v Madridu vedle Michala Bílka a Vladimíra Šmicera také vedoucí týmu Jaroslav Dudl. A jaké mají všichni zúčastnění to největší přání? Určitě na úvod kvalifikace nezačínat s těžkým soupeřem. Tedy právě například se Španělskem nebo Skotskem.  

Postup na evropský šampionát si zajistí vítězové každé z devíti skupiny a nejlepší tým na druhém místě. Automatickou účast mají zajištěnu pořadatelské země Polsko a Ukrajina, o zbývající čtyři místa se utkají v baráži týmy z druhých míst v osmi skupinách. Kvalifikační boje začnou letos 3. září a skončí 11. října příštího roku. V listopadu téhož roku se uskuteční baráž.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme