Těžká zkouška Jana Baránka, v úvodním utkání ME nahradí kapitána Kalase

Až fotbalová ‚Lvíčata‘ zahájí svou cestu za úspěchem na domácím mistrovství Evropy, bude mít možná nejtěžší pozici ze všech. Obránce Jan Baránek podle všeho nahradí v sestavě reprezentační jednadvacítky potrestaného kapitána a kmenového hráče Chelsea Tomáše Kalase.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoper reprezentační jednadvacítky Tomáš Kalas

Stoper reprezentační jednadvacítky Tomáš Kalas | Foto: Pavel Jiřík ml.

Pro Baránka to přitom v tomto roce bude teprve čtvrtý soutěžní zápas, ke kterému nastoupí od první minuty.

Může za to jeho zimní přestup z Ostravy do Plzně. Díky tomu je Jan Baránek jediným z českých mladíků, kdo se ve svém klubu na konci sezóny těšil z mistrovského titulu, když nepočítáme Tomáše Kalase, který za Chelsea neodehrál ani minutu a sezónu strávil na hostováních.

Přehrát

00:00 / 00:00

Těžká zkouška plzeňského obránce Jana Baránka, v úvodním utkání ME nahradí kapitána Tomáše Kalase

Jenže na druhou stranu Baránek taky přišel o herní praxi z Baníku, kde nastupoval týden co týden. V plzeňské základní sestavě se objevil jenom třikrát, z toho dvakrát v posledních dvou kolech, kdy už měla Viktoria ligové prvenství jisté.

„Každý úspěch je důležitý v kariéře. V prvním půlroce jsem si to v Plzni očuchal a je pro mě motivací letošní úspěch zopakovat v dalších letech,“ říká spokojený Baránek.

Jenže pro domácí EURO, které je zároveň olympijskou kvalifikací do Ria, nepotřebuje Baránek herní pohodu a kvalitu až za několik let, ale okamžitě.

Ovšem ani v tomhle ohledu svého přesunu do Plzně nelituje, zvlášť po jarním trápení Baníku provázeném i protesty fanoušků proti majiteli Tomáši Peterovi a teď už bývalému kouči Petru Frňkovi.

Z hlediska bezpečnosti je ME 21 zajištěno, při zápasech se nebude prodávat alkohol

Číst článek

„Když vidím, co se děje v Baníku, tak to byl určitě správný krok. Neodehrál jsem sice tolik zápasů, ale do Plzně jsem šel s tím, že je tam větší konkurence. Skoro celý tým se skládá z českých a slovenských reprezentantů, takže to byl dobrý krok.“

Všechny zápasy české jedenadvacítky na mistrovství Evropy můžete sledovat na našem streamu Český rozhlas sport nebo v podrobných online reportážích.

Jestli i s ohledem na reprezentační vrchol sezóny, kterým je pro brzy dvaadvacetiletého stopera evropský šampionát do 21 let, to se zřejmě ukáže ve středečním úvodním zápase proti Dánsku.

Je možné, že bude také jediným, do kterého Jan Baránek během turnaje nastoupí, protože po něm už bude k dispozici obránce se zkušenostmi z Anglie Tomáš Kalas.

Proti Dánům mu ale nezbude než se posadit v pražském Edenu na tribunu a sledovat, jak to jde plzeňsko-sparťanské stoperské dvojici Jan Baránek-Jakub Brabec.

 

Jsou mladí, hrdí, odhodlaní uspět při domácí výzvě. Oficiální stránky Fotbalových lvíčat na Facebooku. Více informací na www.fotbalovalvicata.cz

Přidat příspěvek by Fotbalová lvíčata.

„Klukům věřím, už spolu odehráli více zápasů, takže jsou na sebe trochu zvyklí. Mezi hráči nejsou takové rozdíly. Ať už nastoupí kdokoliv, tak bude mít plnou důvěru a myslím si, že i kvalitu.“

V pražské základní skupině ji budou Češi od středy postupně porovnávat s Dány, Srby a Němci.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme