Těžké skupiny české povaze svědčí, věří po losu Eura Dušan Uhrin starší

Příští léto to bude 20 let od doby, kdy čeští fotbalisté překvapili na mistrovství Evropy ziskem stříbrných medailí. Tým tehdy vedl z pozice trenéra Dušan Uhrin starší, který pozorně sledoval dnešní los. Česká reprezentace bude hrát se Španěly, Chorvaty a Turky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Myslím si, že tahle skupina je jedna z nejtěžších. Těžší je ještě ta s Belgií, Itálií a Švédskem. (Skupina E, ve které je ještě Irsko, pozn. red.), ale myslím si, že bude rozhodovat forma, která bude na jaře,“ byla první reakce Dušana Uhrina staršího.

„Před dvaceti lety jsme měli také nejtěžší skupinu a myslím, že to české povaze svědčí. Čím těžší skupina, tím lepší výkon,“ přemýšlí bývalý reprezentační kouč, který v roce 1996 se svým týmem prošel přes skupinu s Německem, Itálií a Ruskem až ke stříbrné medaili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reakce Dušana Uhrina staršího na los Eura

Hlavním cílem české reprezentace, jak ho dříve vyjádřili Pavel Vrba i Miroslav Pelta, je právě postup ze skupiny.

„Určitě máme šanci. Španělé už nehrají takový fotbal, jako hráli třeba na posledním MS. S Tureckem máme někdy špatné zkušenosti, ale tam jsme vyhráli. A Chorvatsko je takový nevyzpytatelný soupeř. Bude záležet na formě,“ přemýšlí Uhrin starší.

Španělsko, Chorvatsko, Turecko. Češi znají soupeře pro Euro

Číst článek

Na první pohled se může zdát, že v současném českém týmu je méně fotbalových osobností oproti roku 1996. I tehdy se ale hvězdy teprve rodily. „Byli to většinou hráči z naší domácí ligy, kteří měli obrovskou motivaci a uspěli. Myslím, že stejně to má i Pavel Vrba,“ připomíná kouč vicemistrů Eura 1996

Dušan Uhrin starší se narodil na Slovensku, takže pozorně sledoval také los skupiny C, kde je kromě východních sousedů ještě Anglie, Wales a Rusko. „Jsou to těžcí soupeři. Stejně jako u České republiky, bude záležet na momentální formě. V kvalifikaci překvapili a rozhodně mají na to, aby postoupili,“ věří.

Zuzana Burešová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme